Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le lehet valahogy szoktatni a...

Le lehet valahogy szoktatni a vesekedésről, kergetőzésről? Folyton bántja a másik cicámat?

Figyelt kérdés

Körülbelül most éves az ivartalanított kandúr cicám, 7 hónapja van nálunk. Mikor ide került már volt 2 (ivartalanított lány) cicám (kintiek) az isősebbel már az eleje óta egész jól elvan néha kergetik egymást de nem annyira durván. Viszont a fiatalabb lány cicával a kezdetektől nem jön ki, és most már egyre durvábban kergeti, a lány folyton fúj rá, és probálja megpofozni, és mindig menekül előle. A kandúr meg sokszor üldözi végig az udvaron, és üvöltenek is. (Összeverekedni nem szokat.) Nagyon rossz ez a helyzet.


Valahogy le lehetne erről szoktatni?


én próbálkozotam siccegetéssel, tapsolással, de nem használ ugyanúgy kergeti tovább.

Mit tegyek? ha másképp nem megy új gazdát kell neki keresnem :(


2012. máj. 14. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A mieink tudják, hogy nem szabad verekedni, mikor kint vagyunk nem is igazán csinálják. Mikor kergetik egymást az udvaron, utánuk futok és fújó, morgó hangon ordítok, hogy hejj. Kicsit hülyén hangzik, de ők értik. Ha előttem kapja meg valamelyik a másikat, akkor a támadót elküldöm magamtól. Olyankor kicsit még próbálkozik, kering körülöttem, de végül feladja. Jelzem, hogy én védem a másikat. :)
2012. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonló van, de sztem emiatt nem kell új gazdit keresned neki. nekünk össze is szoktak verekedni, de nem lesz bajuk. elkergetőznek fél órát, max 1et, aztán egymás mellé fekszenek és alszanak.
2012. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Az enyémek sajnos nem fekszenek egymás mellé, a lány cica fél a másiktól, ha a közelébe megy a kandúr, már fúj rá, és látom rajta, hogy rossz így neki. :(

2012. máj. 15. 05:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!