Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szürke-fehér cica Csak...

Szürke-fehér cica Csak kíváncsiság van egy fehér-szürke színű házicicám, selymes szőrrel :) Mennyire gyakori ez a szín? Szülei milyen színűek lehettek?

Figyelt kérdés
Vidékről ahonnan elhoztuk kamaszként (utcacica volt), ő volt az egyedüli ilyen, azóta több cica is született ott, de egyik se lett szürke-fehér, a legtöbb fekete-fehér volt (szerencsére most már ivartalanítva lett azon a területen a többi cicc, meg elvitték őket).
2021. ápr. 30. 17:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy meg: [link]
2021. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

#1, #4 és #13 vagyok. Gyorsan rágugliztam neked.


[link]


Ezen a weboldalon le van írva egész érthetően, virágokkal és egerekkel szemléltetik is. Ez macskákra ugyan úgy érvényes. Remélem ez az amire kíváncsi voltál.

2021. ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Lol :D törölték az első válaszomat, pedig kb én voltam az egyetlen aki a kérdésre válaszolt :D vicc a kérdező is meg a modik is.


"Mennyire gyakori ez a szín? Szülei milyen színűek lehettek?" A kérdés.


A válaszom pedig, hogy nem ritka szín és a szülők bármilyen színűek lehetnek, ha a genetikai alapú öröklődés érdekel, akkor azt kérdezd, ne valami tők másik dolgot.

2021. ápr. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha a szőre selymes, akkor nem rendellenesség, a szín több szülőtől is öröklődhet. Ha három színe lenne, a felháborodás jogosabb lenne.
2021. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%

Úgy tudom, a szürke az a feketének a pigment hiányos változata. Vagyis nem teljesen pigment hiányos, mert azok a fehér részek a cicában, ami teljesen pigment hiányos, a szürke az csak részben pigment hiányos. Vagy valami ilyesmi.

Ugyanúgy, mint az erős sötét sárga (vörös) cicánál a barack (krém) szín, az is részben pigment hiányos, vagy azt hiszem fakónak is mondják.

Nekem fakó teknőc tarka cicám van. Ugye a teknőc az a fekete-sárga. Na nekem meg szürke-barack. Nem tudom, hogy ő mennyire ritka, de eddig mindenki megcsodálta, hogy milyen különleges, pedig semmi extra nincs benne szerintem, csak a sima teknőc világosabb változata.

2021. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi az infókat :),nagyon szép lehet a cicád :).
2021. ápr. 30. 20:11
 17/18 anonim ***** válasza:
69%
Köszi és a tiéd is biztosan szép. Minden cica szép:)
2021. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A szüleinek a színét nehéz meghatározni mivel lehet hogy egy adott színnek csak hordozói és csak az egyik szülőtől örökli. De az is lehet hogy mind a két szülő hordozó és annak a két színnek a keveréke.
2021. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!