Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cicát kint tartani?

Perzsa cicát kint tartani?

Figyelt kérdés

Egy ismerősünk perzsa cicákat tenyészt(erdély)és ingyen kaphatunk tőle egy cicát a többi ötöt meg eladja.A párom nem nagyon szeretné bent tartani,de van egy FŰTÖTT nyárikonyhánk ahol nincs szőnyeg. Oda mehetne.

Elég lenne neki egy tágas szoba hogyha napközben kimehetne a cicakifutóba???(a kifutó nagyon nagy,műfüves,nagy macskabútor van benne és sok játék.Ja és persze sétáltatni is visszük majd.)

Elég neki ennyi tér vagy a többi szoba is kell neki?



2021. máj. 1. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A macska sem szeret annyira egyedul lenni ! Szerintem ez a gond az egésszel, mert a nyari konyha es kifuto egyedulletet jelent nekem innen tavolrol. A ter nagysaga szerintem eleg.
2021. máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.A macska szerintem -bírja a magányt és természetesen foglalkoznánk vele.A nyári konyha nekünk tavasszal a fő terület minden ebédet ott szoktam ilyenkor csinálni.Viszont kicsit nagyobb korában rászoktatjuk az udvaron maradásra az udvaron élő cicánk mellé.Akkor legalább napközben játszhatnának kicsit.
2021. máj. 1. 12:32
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak eleinte fontos hogy rögzüljön a fejében és jegyezze meg a területet,hogy nálunk maradjon.A konkrét kérdés az lenne hogy lehet udvaron ez a cica ?
2021. máj. 1. 12:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég kényesek + mivel fajmacska, simán el is lophatják, főleg ha nem biztonságosan zárt a kerítés, akkor meg kimegy csavarogni, aztán valaki meg hazaviszi.
2021. máj. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A szőrével nem fogsz tudni mit kezdeni, ha kint hagyod, úgy összetapad, beleragad minden bogáncs meg ilyen sz@rok, ez a cica tenyésztett fajta, napi szintű fésülést igényel meg minőségi tápot. Ha kint összeeszik valamit, oolyan bélgyulladást kaphat, hogy lesheted.
2021. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a félperzsáknak is "veszélyes" kint, azok is kényesek a gyomrukra, a szőrükre, fogékonyak a betegségekre.
2021. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Összetapad a szőre majd, tele lesz kullanccsal. Egy ismerősöm kint tartott maine coon macskát, 2 évig bírta szerencsétlen.

Gondolom fajtatápról ne is álmodjon. Állatorvost is a mesékben lát majd.

Remélem valaki ellopja szegényt és jó helyet biztosít neki.

2021. máj. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Kb minden cicára veszély vár kint, legyen az autó, kóborkutya, vad, méreg stb.(Plusz ami kárt ők tesznek pl a madárvilágban) Ha teljesen zárt helyen lenne kint (mármint olyan kerítés, amin nem jut át) vagy a cicafuttatóban van pár biztonságos növény, amit rágcsálhat és van tér mozongi, akkor az egy jó megoldás, viszont nem lehet 0-24 egyedül, kell a társaság neki is. A szőre is problémás lehet kint plusz egy kullancsot is nehezebb észrevenni benne.
2021. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem fog az udvarban maradni. Le fog lépni.
2021. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem! Teljesen kizárt. Valószínűleg túlélné de nem tudhatod hogy melyik betegségekre fogékonyabb+amint valaki meglátja már viszi is!!!
2021. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!