Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cicát jobb egyedül...

Perzsa cicát jobb egyedül tartani?

Figyelt kérdés
Sokat van egyedül, és gondoltam hozok mellé egy másik cicát. Csak attól félek, hogy megváltozik a jelleme. Most olyan kis bújós és ragaszkodó, félek, ha lesz másik akkor nem ilyen lesz. A perzsák jobban szeretnek egyedül lenni, vagy párban jobb?
2009. dec. 4. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én volt hogy egyszerre 3-mat, is tartottam. R@hadtul le sz@rták egymást. Egyik se ment volna oda a másikhoz soha, szóval ők inkább egyedül voltak. De ez lehet, hogy nem mindenre perzsára vonatkozik, az enyémek ilyenek voltak.
2009. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az én cicám mellett még van 6 és semmi baj nincs!

néha lepofozza őket amikor rossz napja van ,de imádják egymást!

szerintem nyugodtan lehet mellé!

2009. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a himalája perzsa kandúrom 2 éves koráig egyedül volt. Sokat foglalkoztam vele, de amikor dolgozni voltunk a párommal, fél napokig nem volt otthon senki, akivel játszhatott volna.


Aztán összetalálkoztam egy csajszival, aki himalájákat tenyésztett, épp volt is nála 4 kölyök, köztük egy gyönyörű, fókabarna kislány...


Némi győzködés a párom irányába, és rengeteg tervezgetés, hogy mi lenne, ha lenne Dorina (így hívták)... Végül maga a párom vette meg nekem szülinapomra. (A kandúrt is tőle kaptam, szintén szülinapra...)


Valójában Dorina a Yoda (kandúrom) cicája. Első perctől, ahogy betette hozzánk a tappancsait, az történik, amit ő hercegnősége akar. Orránál fogva vezeti a kandúrt, az meg egy percre nem tágít mellőle. Igaz szerelem az övék. Amíg Dorina kicsi volt, Yoda tisztogatta, pátyolgatta, játszott vele, mióta "nagylány", azóta bőszen védelmezi.


Beléptünk egy egyesületbe, elvégeztük a szükséges vizsgálatokat, tenyésztésbe kezdtünk. Évente egyszer cicák születnek nálunk, akiket mindkét szülő ugyanolyan gondossággal ápol, pelenkáz. (Igen, a kandúr is!)


Most már teljes életet élnek ők ketten. Soha, egy percig sem bántam meg, hogy társat hoztam Yoda mellé. Főleg most lett ez igazán fontos, amióta megszületett a kisfiunk, és a cicákra kevesebb idő jut. Mégis boldogok ők ketten... Együtt esznek, alszanak, játszanak. Sokkal boldogabbak, mintha egyedül kellene élniük, hiszen ők is nagyon meg tudják szeretni egymást.


Cáfolom tehát, hogy jobb lenne a cicádnak egyedül. Nem kell feltétlenül tenyésztésbe fogni, de egy társ megszépítheti az ő napjait is, még akkor is, ha esetleg mindkettőjüket ivartalanítod.

2009. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!