Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék segíteni neki?

Hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés
Macskámnak struvit köve van, voltunk orvosnál, aki adott antibiotikumot és diétás eledelt, amiből nem hajlandó enni, mert száraz táphoz van szokva (konzervet kapott, holnap kap diétás szárazat). Ergo két napja majdnemhogy egy falatot nem evett, most elbújik és látom rajta, hogy fáj neki. Két hétig kell neki az antibiotikumot szednie (ezzel nincs baj, mert gond nélkül beveszi a tablettákat) és a diétás kaját ennie, de egyszerűen a kaját nem akarja, eleinte még egy-ket falatot evett, de most még annyit sem.. Hogyan segíthetnék neki?
2021. máj. 2. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha eddig csak szárazat evett, attól is lehetett húgyköve.

Hívd fel a dokit, hogy mit csinálj.

2021. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy attól alakult ki neki, de sem a konzervet, sem az alutasakos kaját nem eszi egyik macskám sem, szárazból a Matisse steril tápját adom nekik, illetve minden nap friss vizet kapnak.. Az orvos azt mondta, hogy mindenképp ezt a diétás kaját kellene egye, hogy feloldja a követ, de képtelen vagyok már rávenni hogy egyen..
2021. máj. 2. 14:07
 3/6 anonim ***** válasza:

En megkerdeznem a helyedbe az allatorvost ha holnap a szárazat se enne meg.

De egyebkent tudom ez ilyen "felelőtlen gazda" hozzaallas, de ha nem akar éhen halni megfogja enni. Esetleg ha belekevernetek egy kis szarazat? Csak par szemet hogy legalabb nyalogasson belole?

Ilyet se hallottam egyebkent hogy egy macska a szarazat eszi inkabb mint az igazi "hust".

2021. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ma még semmit nem evett.. Már gondoltam rá hogy keverek bele egy kis szárazat, hogy legalább egy pár falatot egyen, amíg nem kapja meg a diétás ropogtatnivalót.


Tényleg nem esznek meg semmilyen alutasakos vagy konzerves kaját, sok félét kipróbáltam már, a szárazat viszont nagyon szeretik. De azt hallottam, ha minőségi szárazat kapnak, akkor nem is kell más, csak friss víz mellé.. Sokmindenben elütnek az én macskáim az átlagtól valamiért. Sosem haraptak, szófogadóak, mintha inkább kiskutyáim lennének, olyanok.

2021. máj. 2. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Hat ez mondjuk pont hogy atlagos a macskaknal mindegy.


Keverj bele, de ha van esze enni fog. Sajnos nem tudok mast irni.

2021. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom én sok ismerősömtől hallom, hogy karmol harap a macskájuk, meg hogy milyen szívtelenek, az enyémek nagyon kis hálásak, barátságosak!


Közben sikerült rávennem egy kis noszogatással, hogy egyen, úgyhogy nincs nagy baj, most már a kedve is jobb lett neki, de azért még nyűgös.. Holnap kap szárazat, azt biztosan lelkesebben fogja enni!

2021. máj. 2. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!