Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS, SEGITSEG! Hogyan tudok...

SOS, SEGITSEG! Hogyan tudok segiteni, a vesebeteg cicámnak?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy a cicám vesebeteg.Sajnos nem tudok többet,mert nem en vittem állatorvoshoz, rajtam kívül álló események beleszóltak,anyámék meg titkolóznak.Aztán nagy nehezen kinyögtek annyit,hogy vmi vesegyulladása van és ennyi...A cicám 14 éves,gondolom műteni kell,az mennyibe kerulne,vagy mi a teendo ilyenkor?Spéci tápszer kell?Olyanok válaszoljanak,akiknek van ebben tapasztalata!

2019. máj. 23. 19:16
 1/8 anonim válasza:

Sajnos a 14 év elég sok a cicánál...


Külön vesebetegeknek van táp...


Én emberként voltam vesebeteg, vesegyulladás, antibiotikumot kaptam. A végén már zavart voltam, meg vérmérgrzésem lett... Gondolom az antibiotikum itt is járható űt.


Embernél ilyenkor a dialízis, majd a transzplantáció jöhet szóba, macskánál nyilván nem... Meg ugy van akut (nekem ilyen volt) meg krónikus, a krónikus nem gyógyítható, ez időse emberkenél, meg akkor állotoknál lesz.


Marad a vitamin, antibiotikum, infúzió, gyulladáscsökkentő, szerintem, laikusként.


Gondolom azért nem mondanak semmit, mert nincs jó híreik! Én ennyit tudtam, sajnálom.

2019. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Propolisz tablettát vízben feloldva lehet neki adni. Ennek a hatásmechanizmusa nem ismert, úgyhogy gyógyszerként szerintem nem is törzskönyvezték, de működik.
2019. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk vidd el állatorvoshoz.
2019. máj. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

3-as,látom nem tanultál meg olvasni...

Volt már állatorvosnál, és lesz is, muszály lesz.Kár volt ide kommentelned, mert csak az időmet húztad!!! Az 1-es válaszolónak nem lehetett könnyű,remélem jobban van,a vesebetegseg komoly dolog,sajnos.

2019. máj. 24. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:

"gondolom műteni kell,az mennyibe kerulne,vagy mi a teendo ilyenkor?Spéci tápszer kell"


Erre csakis az orvos tud válaszolni, nem laikusok làthatalanban.

Elviszed orvoshoz és megkérdezed, ha már anyukádék nem tették meg.

2019. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos idős cicáknál nagyon gyakori a veseelégtelenség.Embernél van dialízis, de állatnál nincs.Nekem volt már vesebeteg cicám három is, időskorukban lettek betegek.

Vérből állapítják meg laborban, csak így diagnosztizálható.Ebből a vese károsodásának mértéke is meglátszik.

Ha még nem előrehaladott a betegség, speciális táp sokat segíthet.Hills P.k/d például.

Lényeges hogy káliumot kell neki pótolni, és foszforszegényen etetni, vagy van erre gyógyszer is.

Ha előrehaladott a betegség, akkor nem akarlak megrémíteni, de nincs mit tenni.Persze próbálhatod a tápot, ha megeszi.De általában ekkor már szinte semmit nem esznek, lefogynak, és örül az ember ha eszik két falat bármit is.Én mindenféle finomságokkal próbáltam etetni.

Amikor már nagyon látszik rajta, hogy nincs jól, a leghumánusabb dolog elaltattatni, nem hagyni tovább szenvedni.

Műteni nem lehet.A vese szűrősejtjei már nem működnek jól, a kora miatt.

Olyan állatorvoshoz vigyétek, aki jól ért kisállatokhoz és jól felszerelt rendelője van.

2019. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt felállítod a diagnózist, mindenképpen el kellene vinni orvosoz!

Az is lehet, hogy egyszerűen csak húgyköves, és azt rendbe tudják hozni antibiotikummal.

2019. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A húgykövességet nem hozza rendbe semmiféle antibiotikum!A húgykövességet általában struvit kövek vagy néha oxalát kövek lerakódása okozza a húgyhólyagban, emiatt nem tud pisilni az állat.

Sürgősen orvoshoz kell vinni, mert a sok ki nem ürült pisitől kirepedhet a húgyhólyagja.Ráadásul rettentően fáj is neki, feszíti.

Képzeld el magadat, hogy borzasztóan kell pisilned, már megőrülsz bele, de hiába ülsz a WC-n, nem tudsz pisilni.Na emiatt nem szabad halogatni, gyorsan vinni kell orvoshoz!

Az orvos megkatéterezi,és a gyulladások elkerülése végett ad neki antibiotikumot utána!Mert ilyenkor általában véreset pisilnek.Tehát ez a húgykövesség.

Van a vesegyulladás, vagy hólyaggyulladás.Hasonlít a tünete a húgykövességhez, nem tud pisilni az állat, sír mikor ül az alomban, de általában 1-1 csepp véres vizelet jön.Na ezt kezelik antibiotikummal, méghozzá jó erőssel 10 napig is!

Ha nem jó az orvos, a 2 betegséget összekeverheti sajnos.én így jártam.Olyan rendelőbe vittem a cicám mikor nem tudott pisilni, ahol nincs ultrahang.Orvos azt mondta, húgyköves, adott tápot ami oldja a követ/Royal Canin/.Azt mondta, ha nem javul tőle 1 nap alatt, vigyem vissza és megkatéterezi.

Ez gyanús volt, ezért egy távolabbi rendelőbe elvittem, ahol ultrahanggal megnézték, és azt mondták nem húgyköves, hanem vesegyulladás.Kapott gyógyszert, amitől jobban lett és tudott pisilni.

A harmadik probléma a veseelégtelenség.Amikor a vese szűrősejtjei a mérgeket nem tudják már semlegesíteni,a vese működése már elégtelen.Ezt vérvételből lehet megállapítani.Ilyenkor tud pisilni, még sokat is pisil, mert sokat iszik, viszont enni nem akar, hirtelen lesoványodik.Az elején ha elcsípik a betegséget, még javítható az állapota,de visszafordíthatatlan.Az a baj, hogy tünetet csak akkor okoz, ha már a veséje alig működik, és ilyenkor már nem sok minden tehető.Lehet kúrálgatni, etetgetni, stb.nyújtani az életét.

Nekem 30 év alatt már volt 5 veseelégtelen cicám, idős korukban.Volt 2 húgykövesem, és 1 vesegyulladásosom.

2019. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!