Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a kullancsnak a csápja...

~Brigi~:$ kérdése:

Ha a kullancsnak a csápja beleszakad a macskába, attól még élhet az alsó teste?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 nap alatt a macskámból 2 kullancsot szedtem ki, legfőképpen a nyaka körül voltak beülve. Kiszedtük mindkettőt és annak ellenére is, hogy úgy láttuk, hogy a csápja nem szakadt bele, de attól még élhetnek, ha beleszakad? Biztosra akarunk menni, hogy jól kiszedtük. És ilyenkor elkell vinni állatorvoshoz, ha kiszedtük jól és nem szakadt bele? Köszönöm előre is a válaszokat!

2021. máj. 6. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem jól szedtétek ki, de mindenképpen vigyétek állatorvodhoz, mert ő tud adni kullancs és bolha elleni cseppet.
2021. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
*állatorvoshoz
2021. máj. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha beleszakad, az ki fog lökődni pár nap alatt.

Én inkább amiatt aggódnék, hogy nem volt-e valamelyik kullancs fertőzött.

2021. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes kullancskanalat venni, azzal biztos egyben tudod kiszedni (elég olcsó kis valami) De az előző jól mondja: az fontosabb hogy fertőzött volt-e a kullancs.
2021. máj. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Emlékeim szerint csak a giliszta marad életben, ha felszeleteljük... A kullancs azért egy kicsit összetettebb élőlény nála.
2021. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!