Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS Ha kullancsnak beletört a...

SOS Ha kullancsnak beletört a feje a macskában, akkor mi a teendő? Olajjal, vagy krémmel ki lehet szedni? Ha holnap tudják csak dokihoz vinni az már késő? És az orvos ki tudja szedni?

Figyelt kérdés
A mai napon ismerős macsekjába kullancs került,szabályosan próbálták kiszedni óramutató járásával ellentétes irányba de a feje beletört.Úgy tudtam,hogyha olajat vagy krémet raknak rá úgy ki lehet szedni.Válaszokat köszönöm.
2011. ápr. 10. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Kijön az magától! Nem lesz tőle semmi baja. Legalábbis kutyáimnál is így szokott lenni. Nekik ez nem olyan veszélyes, mint az embereknél.
2011. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Hát az attól függ. Nem az a lényeg, hogy beletört a feje, vagy beletörik a lába hanem, ha sokat kínozzák a kullancsot és csipesszel megnyomkodják a potrohát ( mivel abban tárolja a mérgét ), akkor fogja kiadni a mérget. Tehát ha nem nyomkodtátok és nem kínoztátok a kulit, akkor semmi baj nem lesz, ha benne marad a feje. De ha nem így lenne, akkor szerintem vigyétek el orvoshoz. És szerintem nem lesz késő holnap. De ez csak az én véleményem. De mást úgy sem lehet tenni. :S


Sok szerencsét!

2011. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csavar az, nem kell tekergetni :)) Simán csipesszel meg kell fogni minél közelebb a bőrhöz és egy határozott mozdulattal kitépni. Így nem nyomódik össze a potroha, nem tudja beleöklendezni a tartalmát az állatba. A beleszakadt fejet pár nap alatt kidolgozza a szervezet.
2011. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már tökmindegy, akár bent is hagyhatod, már teleköpte a macskát méreganyaggal, szóval vagy megfertőződött, vagy nem, de a fej kiszedése ezen nem változtat. Azért egy csipesszel kiszedheted, hogy ne gyulladjon be, de az nem sürgős.

Amíg tünete nincs a macskának, addig meg igazából feleslegesen viszed orvoshoz, nem tud vele mit kezdeni. Figyeld nagyon, ha bármi gyanúsat észlelsz, akkor vidd dokihoz, de azonnal.

2011. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
legközelebb ne tépkedjétek ha nem tudjátok hogyan kell. ecetes vattát szorits rá (vagy acetonosat) és figyeld meg h a kullancs magátol kijön. am nem méreganyagot köpköd vissza, hanem a megzabált vért, amitől a macs vérmérgezést kaphat... de no comment. nem kell állatorvos, a fej kijön magátol.
2011. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kullancsot egy gyors mozdulattal kell kiszedni, hogy ne legyen ideje a nyálát beleköpni az állatba. Kullancskiszedő csipesz/kanál párszáz forint, megéri beszerezni.

Az ecetes vatta biztos módja annak, hogy a kullancs a szenvedéstől teleköpje az állatot a nyálával, amivel terjeszti a betegségeket.

2011. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a kullancs által megcsipett embert/állatot a kullancs piszkálása nélül el kell vinni orvoshoz! az ecetes vatttától pedig levegőt nem kap ezért jön ki... nem köpköd vissza semmit, ha nem nyomkodják. de akk egy kérdés kedves nagyon okos: mit kell csinálni a kiszedett kullanccsal?... mert én legalább ezt is tudom.
2011. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!