Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan oldjam meg?😱

Hogyan oldjam meg?😱

Figyelt kérdés
Lesz egy kiscicám két hét múlva, de a szüleim nem akarják, hogy bent legyen a házba. Szerintük büdös lenne tőle és minden szőrös lenne tőle. Én viszont nem szeretném, ha kint lenne az udvaron. Két hetes a cica egyébként. Négy hetesen hozzuk el. Ingyen cica.

2021. máj. 10. 01:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

Jézusom. 4 hetesen SEMMIFÉLEKÉPPEN! 8 hetes korukig kell az anyjuk mellett lenniük, a szocializációhoz nagyon fontos, de ha lehet, inkább 10 hetesen. Én szólnék a helyedben annak is, akitől elhozzátok, hogy 4 hetesen ne osztogassák, mert több szempontból is kifogásolható és felelőtlen. Ha már szaporítanak, tartsák be az alapvető szabályokat.

Beszéld át anyudékkal. Pár hétig úgy is bent kell lennie, hogy megszokja az új helyét, ha kiengeditek rögtön, valószínűleg el fog csavarogni. Legyen bent a lakásban x hétig, almozd, tartsd tisztán, és ha látják, hogy nem büdös meg koszos, hátha beleegyeznek. :) Persze ha meggyőzhetetlenek, akkor érdemes átgondolni.

2021. máj. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy 4 hetes cicám, az utcán találtam egy dobozban... 2 óránként kellett etetni éjjel-nappal, majd nedves vattával simogatni a fenekét, hogy kakiljon. Hiába tettem meg mindent, vittem orvoshoz, nem élte túl.

Ezt akarod te is?????

2021. máj. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
94%

10 hetes kora előtt ne hozd el, úgyse fogod tudni gondozni. A másik, hogy nem az udvaron kéne tartani. Már csak azért sem, mert úgyse marad ott, megindul a világot felfedezni, kb 0 félelem érzettel. Volt, hogy nálunk is megjelent az udvaron egy, befogadtuk ideiglenesen, kerestük a gazdáját, de nem jelentkezett senki, így mi találtunk neki egy jó helyet, ahol szobacicaként minden megkapott, sajnos a más kölykök nem ilyen szerencsések, van, hogy elüti az autó vagy elkapják a szomszédkutyák.

Na meg az első kör az állatorvoshoz kell vezessen, mert ezek a házi macskák jó eséllyel vagy macskanáthásak, csipásak, férgesek, bolhásak.... szóval kell neki egy alapimmunizálás és rendbetétel. Aztán amikor lehet ivartalaníttatni is kell.

2021. máj. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne hozd el még!
2021. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Értem.
2021. máj. 10. 17:38
 16/32 anonim ***** válasza:
84%

Itt a hány hetes kérdéshez hozzátenném, hogy 6 hetes kiscicát találtam az utcán, apró volt de gond nélkül felnőtt, idén lett 10 éves, gyönyörű és egészséges nagy kandúr. (Ivartalanitva és lakásban)

Igazuk van az előttem szólóknak, az a legjobb ha minimum 8 hetes koráig az anyja mellett van, kivéve ha kidobnák vagy ilyesmi, mert akkor mindegy milyen pici inkább bajlódik az ember vele csak jól legyen az a macs.

Miért akarsz macskát? Egyébként a szagok és a szőr ellen lehet tenni, nálam nincs büdös, ezt mások is mondták már akik totál ordenáré szagra számítottak. Rendszeresen kell porszívózni a lakást, bútorokat stb és a cicát is fésülni. Így is lesz szőr de messze nem annyi, persze ez melós, na de ha már van cica és a vele járó dolgok zavaróak akkor nem szabad ellustulni.

2021. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
28%

4 hetesen? Wow, szerencsétlen kisállat.


8-10 hetes kora előtt nem választható el, mert meghalna az anyja nélkül.


Vagy akkor vállalod, hogy 3-4 óránként megeteted, ha már ilyen tahó vagy.

2021. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
84%
Ha már az alapvető tartásával kapcsolatban is ekkora ellentétek vannak, inkább ne legyen macska. Kérlek, nem rosszindulatból mondom. Folyamatosan lehet majd hadakozni a szüleiddel pl a tápon, játékokon és főleg az állatorvosi költségeken. Ha képesek lennének egy 4 hetes kiscicát kizárni az udvarra, hidd el, egy esetleges több tízezres kezelést nem fognak kifizetni...
2021. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
44%

Mi sem szerettünk volna benti cicát :)

Kb. 4hónaposan hoztuk el. Faházba raktuk, kosárkával (jól kibélelve, kosár alatt hungarocell) alommal, tálkákkal,játékokkal. Teljesen jól elvolt ott. Nem fázott, semmi baja nem lett.



Végül hogyan oldottátok meg? Kíváncsi vagyok 🙃

2021. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
44%
Előző vagyok, elfelejtettem írni,hogy 3hétig nem engedtük ki a faházból, csak pórázzal. Ez azért jó,mert nem csavarog el, megszokja az új helyét.
2021. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!