Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nincs teje a macskànak ?(az...

Nincs teje a macskànak ?(az èjszaka fialt)

Figyelt kérdés

Sziasztok men tudom mit tegyek.

Az ejszaka fialt a macskàm (akinek az elso fialasa volt)

Azthiszem nincsen teje?!

Probaltam megnèzni nem e Jon valami a bimbójàbol,de semmi

Eddig kemèny macska eledelt evett de ma vettem neki olyat ami a plikben van.

Be is falt reggel óta 6 plikkel.

Fojton kijon akis helyerol es bujik hozzam,dorgolodik.

Nem hagy Beken .

Ma egesznap simogatnom Kellet.



Nagyonn feel hogy nincs teje.

Vagy lehet hogy Kell varni egy kicsit ?



#macska #tej #Macska fialàs
2021. máj. 12. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

A kicsik nyugodtak,alszanak? Ha igen akkor jóllaktak,ne nyomogasd neki nem fog attól ömleni a tej,ha nem lesz teje észre fogod venni a kiscicák viselkedéséből.

Az én macskám anno folyton rajtam lógott,a végén annyira nem akart elszakadni tőlem hogy bárhová mentem hozta a kicsiket hogy ott tudjon lenni velem,szóval ez nem jelenti azt hogy nincs elég neki.

Ülj oda az alom mellé és figyeld mikor szopnak a kicsik,látni fogod és hallani ha van tej.

2021. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

A macska nem tehén, nem fog ömleni belőle a tej. A kicsik kiszívják. És #1 jól mondja, ha a kicsik nyugodtan alszanak, akkor tudod, hogy van teje a cicának.

Egyébként már vemhesség alatt is termelődik tej, úgyhogy nem, nem kell várni. Ha úgy veszed észre hogy a kicsik nem nyugodtak, folyton sírnak (ez természetes higy sírnak, csak az nem ha állandóan), akkor irány a doki.

Tehéntejet végesetben is felforralva, lehűtve és vízzel hígítva adj nekik. De szerintem van ilyen kismacska tápszer, ilyen esetekre. De ezt doki jobban megtudja mondani.


És most tényleg nem kotekedesbol, de ha nem szeretnél több kismacskát, ivartalanítsd az anyacicát. Sok betegséget megúszhatsz vele, amiket sokkal drágább gyógyítani. Nekünk 1,5 éves nőstényt a doki 12.000-ért ivartalanított. Volt előtte egy macskánk, aki nem volt ivartalanítva, és a méhével lett valami gondd, amit kb. 60.000 volt gyógyítani. Azóta inkább ivartalanítjuk. 10.000-17.000 azért kevesebb, mint 60.000, nem?

2021. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Tehántejet EGYÁLTALÁN NE adj a macskának, a kicsiknek meg pláne...
2021. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Kecsketejet lehet nekik adni, van tejpótló is, ha nagyon nem lesz teje.

Nekünk is ivartalanított a lánycicánk, vidékről hoztuk őt, 2 héttel később már műtőben volt ivartalanításon (igaz december volt, de féltünk, hogy tüzelni kezd), olyan 1 éves körül volt, szegény valószínűleg már ellett is, azt mondták egy háznál volt bent, amikor kicsik megszülettek akkor a kicsiket megölték, ő el tudott szökni, így kucorgott egy bokorban. Szerencsére most már aranyélete van :).

2021. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
#3 azért írtam hogy vegszugseg esetén adja csak. Tehentej minden háztartásban van (hacsak nem allergiasak vagy valami). Nálunk falun egy időben ha az volt, hogy kiscicát nekünk kellett gondozni, etetni, akkor 2 napig kibirta hígított házi tehéntejen, amíg nem jutottunk hozzá ahhoz, amit a kismacskanak kell adni
2021. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Ivartalaníts
2021. máj. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Huhh én nagyon megszívtam ezzel.

Nem volt teje a macskának de a kicsi meg éheske volt

Hajnali órákba, szombatra eső napon nem tudtam mit tenni, tehéntejet adtam a kicsinek. Kibír pár etetést.

Az állstorvos telefonon laktózmentes Milumil tápszert ajánlott

Bejött

Egyre erősebbek vagyunk :)

Ha nincs teje a cicádnak akkor ugyan ezt ajánlanám :)

2021. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szèpen köszönöm a vàlaszokat.

Az eljètöl fogva màr volt the,csak túl spiràztam ☺️

Nem mertem csak nagyon gyengeden megnezni,hogy Jon e tej a mellbimbojabol,de aztan meg probaltam megegyszer es volt :)

De azèrt lenne mèg egy kèrdèsem,a fiu macska(az apuka) nem bàntja a kiscicàkat?

Meet olvastam valami ilyesmit ,de nem tudom .

Nem igazàn merek elmenni hosszab idore itthonrol ezèrt.

2021. máj. 16. 19:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Vidd be az anyukát és a piciket egy olyan helyre, ahol nem piszkálhatja más macska
2021. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az problema hogy blokban lakom.

Es hat benti macskak :/

2021. máj. 17. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!