Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macskánál ivartalanítá...

Nőstény macskánál ivartalanítás után nem kell minden esetben gallér/ruha?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm ivartalaníttatta a nőstény cicáját (a fél utca macskája, csak nála szokott fialni). Kinti benti macsek, nem teljesen szelíd.

Én kérdeztem, hogy hogyan oldja meg a galléros időszakot, hova tudja bezárni, de azt a választ kaptam, hogy nem kell gallér azt mondta neki a doktornő...

A macskát hazahozta, ébredés után meg ki is engedte. Ez mi? Ilyet én még nem láttam. Nem tűnt kisebbnek a sebe mint a mieinké volt, nekik viszont kellett a gallér.


2021. ápr. 28. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Enyém sem kapott gallért, de ha kértem volna, adtak volna.

Az, hogy kiengedte rögtön ébredés után, nos..inkább nem minősítem.

2021. ápr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

De kell...es bent is kene tartani 2 hetig. Bar az orvost se nagyon ertem, hogy miert is nem ajanlotta a gallert/ruhat, ez igy elegge veszelyes.

Elhiszem egyebkent, hogy jofej volt az ismerosod, nem is az o macskaja, de megoldotta az ivartalanitast igyis, viszont igy kiengedve oriasi kockazata van annak, hogy valami baja lesz.

2021. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Kockázatos, feltépheti.
2021. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gallért az enyém se kapott, be volt kötve neki rendesen. Viszont hogy ébredés után rögtön kiengedi? Na ez gáz.
2021. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha egyetlen macskánk sem kapott gallért ivartalanítás után, és egyszer sem okozott problémát. Annyi, hogy ők a lakásból nem mehettek ki, illetve a műtét után 1 napig a boxban pihentek leginkább, illetve utána is, amíg lehetett ingerszegény környezetben voltak.
2021. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

Én is láttam ilyen helyzetet, nem is lett jó vége. Szétszedte a varratot a macska, újra kellett varrni, befertőződött (antibiotikum, sokkal több sebápolás mint normálisan), sok hetet töltött a gallérban.


Lehet hogy ebben az esetben mázlija lesz a macskának (és a gazdának is...) de nem hinném hogy megéri a kockázatot.

2021. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell se gallér, se ruha, se kötés ha az állat nem piszkálja a varratot. Idáig hét lány macskát ivartalaníttattam, mindegyikük csak nyalogatta azt a részt, nem kezdték el felszakítani a sebet.


A kiengedés viszont simán gyilkosság kategória. Egyrészt ha még kába a macska, simán kitámolyog egy autó elé, nem tud menekülni a kutyától, stb. Másrészt egy napig mindenképp lakásban kell legyen megfigyelés céljából, de ez már tényleg a minimum, illik inkább 2-3 napot várni a kiengedéssel.

2021. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi először nem kaptunk se gallért, se ruhát, de nagyon elkezdte tépni és nyalogatni a tapaszt, ezért visszamentünk és kapott egy ruhát rá. Kiengedni nem engedtük ki (kinti-benti cica) amíg teljesen fel nem épült, nehogy valami baj érje.
2021. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kapott a cica ruhát, de semmi baj se történt. Érdemes lenne hogy ne szedje ki a varratait, és hogy ne nyalja magát. Egy pár napig nem engedtük ki, de aztán kimehetett .
2021. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Katona Dius ***** válasza:
100%

Nekem mind a négy lánycicám idén lett ivartalanítva, most tél végén érték el azt a kort, amikor már szabad ivartalanítani. Egyik sem kapott gallért. Ruhát próbáltam rájuk adni, mert féltem, hogy piszkálják a varratot, de leszedték magukról azonnal. Szerencsére egyáltalán nem piszkálták a varratokat, így végül úgy voltam vele, hogy nem erőltetem rájuk.

Nekem kinti-bentiek, de a varrat szedés utáni 3-4. napon engedtem csak újra ki őket, másfél hétig nekem is be voltak zárva. Bosszút is álltak rendesen :D

2021. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!