Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sebesre harapdálja magát a...

Sebesre harapdálja magát a macskám, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A macskám február végén kezdte harapdálni magát. Véres sebek vannak a tappancsain, a hasán is van egy nagy vöröslő folt. A füleit is vakarja, az is kitud sebesedni nagyon csúnyán. A füleire használ, ha kortizonos krémmel kenem, a többi helyre nem is engedi hogy felkenjem.

Voltunk két orvosnál is, de nem tudtak rá mondani semmi érdemlegeset. Az első orvos szteroid injekciót adott neki, attól egy hétig javulást mutatott, de utána újra kezdődött minden. A második orvos vért is vett töle, parazita és gomba tesztre is elküldte, kapott a cicám egy 10 napos antibiotikum kúràt. Utána megint kicsit jobban lett, most pedig megint rossz. Nincs pajzsmirigy gondja, nincs élősködője, nem gombás... Csak allergia lehet (?) De ha állítólag 8 hétig marad a szervezetében az elfogyasztott allergén, akkor hogyan jöjjek rá hogy mégis mire allergiás? Mert marhahúsos tápot már hetek óta nem kap. Akkor valószínűleg nem a marhahúsra allergiás...(?)

Teljesen tanácstalan vagyok, mert külföldön élünk, és már több mint 500 eurómba fájt, és még mindig nem tudjuk hogy mi a baja, és a cicám csak szenved... Tud valaki valami tanácsot adni?

9 éves ivartalan kandúr, szobacica.

Köszönöm


2021. máj. 12. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez nagyon úgy hangzik, mintha allergia lenne - csinálj eliminációs diétát. Antiallergén táp vagy olyan hús amit eddig nem evett - és csak és kizárólag azt egye. Semmi jutalomfalat, nuku.

Sok hét mire helyreáll, utána egyesével lehet visszavezetni az eddig kapottakat, így kiderül h mire allergiás.

2021. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Royal Canin antiallergén tápja jó? Az pont csirkés) Most sem eszik olcsó kajákat😕
2021. máj. 12. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Allergianak tunik nekem.

Pont, hogy a csirke a legfobb allergen, mert valamilyen csirkeszarmazek sajnos a legtobb tapban van. Lehet, hogy meg ebben a marhasban is, ha elolvasod az osszetevoket.

En pont olyat keresnek neki, ami teljesen csirke, csirkezsir mentes elso korben, aztan persze az is lehet, hogy nem ez a ludas.

2021. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szegény cicus :( Az egyik barátnőm cicájával ugyanez volt, ő is vitte több dokihoz, gombát is allergiát is mondtak aztán elege lett hogy egy vagyont elkölt de nincs javulás, szóval elkezdte a kajákat sorra venni ahogy előttem írtátok. Ez sem hozott igazán eredményt, csóró macskára már zoknikat is adott hogy legalább azzal küzdjön amíg nincs vele otthon. Aztán jött egy olyan ötletünk, hogy lehet nem is ételre allergiás, hanem egészen másra, és nála ez oldotta meg. Nem emlékszem melyik tisztítószerrel volt a gond, de sorra vette az összes ilyet amit használ a mosóportól kezdve öblítő, felmosó folyadék, ablaktisztító stb, átállt vegyszermentes takarításra, és pár hét után láthatóan javult a cica. Aztán amiket fontosnak tartott tisztító szerek azokat kezdte újra használni és azok közül volt egy, de lehet több is, amitől megint sebesre vakarta és harapta magát :/

Remélem javulni fog a cicád és te is megtalálod mivel van gond!

2021. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2021. máj. 13. 08:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is allergiának tűnik, ugyanezeket a tüneteket produkálta anno az én cicám is. Nekem a doki kezdetnek a csirkés táp elengedését javasolta, szerintem próbáld meg te is. :)
2021. máj. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most vettem Royal Canin Anallergic száraztápot az egyik válaszoló, és az állatorvos tanácsára. 8 hétig csak ezt eheti majd. Biztos sírni fog majd a szószos alutasakosok után, de erősnek kell lennem, és nemet kell rá mondani.😿😿😿
2021. máj. 14. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Na mi történt a cicàddal? Az én cicàmmal is hasonló van

Rendszeresen kapja a bolha cseppet amit állatorvostól veszek mégis sebesre harapdalja a làbait

2023. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!