Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 napos kiscicának 1 szeme...

10 napos kiscicának 1 szeme nem nyílt ki, csipás, beszáradt, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az alomban mindenkinek kinyílt a szeme, szép, tiszta kék, csak az egyik kislánynak nem. A másik szeme amúgy tökéletes, tiszta, azon semmi váladék nincs, de a jobb szeme nem nyílt még ki, és beszáradt rajta a csipa, vagy valami féle váladék. Egy kicsit lehet a szeme kékjét látni. Büdösnek nem büdös, tehát nem tudom mi lehet a baja. Szōre szép, nagy cicák lesznek, nem beteges egyik sem, anya 2 óránként szoptat, kerekek. Anya macska majd letisztítja? Elmúlik? Normális? Ha nem, mennyi idō után kell állatorvoshoz fordulni? Válaszokat elōre is köszönöm :)

2021. máj. 17. 11:23
 1/7 anonim válasza:
82%
Normális, nyugi. Ez még pár napig így lesz, lehet hogy neki kitisztul, egy másik cicának meg újra leragad. Vagy épp neki a másik szeme. Az anyamacska rendezni szokta őket. Még 2-3 hétig ez előfordulhat, de ha egyáltalán nem tisztul ki neki, vagy csak félig-meddig, akkor érdemes megmutatni állatorvosnak.
2021. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is ez volt. Mi kamillateával törölgettük át a szemüket. (:
2021. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kamillatea szárít, nem jó megoldás.

Körömvirág teával lehet törölgetni neki, de ha rosszabbodik vidd el orvoshoz, az a biztos.

2021. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Mi is kamillateázni szoktuk.
2021. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
3- as. Nálunk bevált a kamillatea, egyáltalán nem szárított.
2021. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Én is kamillateát használtam kisebb nagyobb sikerekkel egészen addig ameddig az állatorvosunk jól le nem cseszett. 🤷‍♀️

3. voltam

2021. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez még belefér, anno 1 kismacskánál én is kamillát használtam, bevált, nem láttam, hogy szenvedne miatta a cica, de az állatorvos engem is lebeszélt róla. Nem kell túlaggódni, persze lehet baj is a háttérben, ha 2 hetes kora után sem nyílik ki rendesen akkor én megmutatnám dokinak.
2021. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!