Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudjam, hogy boldog-e...

Honnan tudjam, hogy boldog-e a cicám? Milyen játékot javasolnátok ami lekötheti a figyelmét?

Figyelt kérdés

Ő az első cicám és még viszonylag friss, hogy hozzám került. Minden nap játszunk aktívan minimum 40-60 percet, de inkább többet. Imád labdázni meg a csörgős játékokat. Viszont nagyon sokat "dumál" ok nélkül (nem sír), láthatóan nincs semmi baja, jókedvű, eszik, alszik, játszik, de nagyon sokat beszél hozzám. Arra gondoltam, talán magányosnak érzi magát és azért? Szóval honnan tudjam, hogy boldog-e?

Másik kérdés, hogy tudtok-e bármi olyan interaktív játékot ajánlani amin kiélheti a vadászösztöneit? Úgy látom ez mozgatja a legjobban, hogy lesben állhasson és levadászhasson dolgokat.

Még nincs 1 éves a cicám.

Köszi a válaszokat.


2021. máj. 21. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Köss valami plüssállatot egy spárgára és mozgasd neki, majd rá fog ugrani. Ezt szeretik a macskák
2021. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pálcás játék van, labdák is, interaktív hal is :)
2021. máj. 21. 22:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy macskának ennél sokkal több nem kell a boldogsághoz :)
2021. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél olyan játékot amiben macska menta is van. Az enyémek szeretik. :)
2021. máj. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is sokat beszél, csiripel én úgy hívom, mert sokszor olyan hangja van :), inkább örülj neki, ez biztos nem a magányosság jele, mert mi 1 éve itthon vagyunk vele HO-ban kábé kisebb-nagyobb megszakításokkal és előtte is dumált és most is :D. Én imádom, hogy ilyen beszédes, ránézünk néha akkor is "mond" valamit, én sokat is beszélek hozzá, szerintem próbál kommunikálni :). Szerintem boldogság jelei: sokat fetreng háton-eldobja magát, néha elkezd futkározni, "megőrül"-elengedi magát jó értelemben, imád mozizni az ablakból, madarakat nézni, a kutyákat, szerencsére nálunk zöldet lát, tegyél egy ablakot cicabiztossá és hagy nézelődjön.

Itt is ezeket írják :)

[link]

2021. máj. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még ez is: [link]
2021. máj. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi, a cikkben írottak alapján abszolút boldog a cicám, megnyugodtam :)

A macskamenta őt annyira nem érdekli, vadászós vagy pecázós játékot szeretnék találni neki, a vizet imádja:)

2021. máj. 22. 07:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lavórban szoktam kitenni vizet, bele ping-pong lasztik és kinder bucik! Szülinapjára gyártottam 46-os strandpapucs talpból halakat tapétavágóval.. Teljesen odáig van tőlük, ha nem halássza, akkor hurcolássza és tömködi be a bútorok alá! :) Persze csak nagy melegben van medencés buli, de jó, mert iszik is belőle és folyamatosan megy a pancsolás, egész nap vizes a mancsa!

Nem nagy igényűek, de a leeső falatka, egy bármilyen új doboz, simi, közös játék még közelebb hoz!

2021. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy belegondolok.. csak azzal játszik, amit én csináltam!

Első nap mikor hoztam, gyártottam egeret cipőfűzőből és varrtam is párat. Ezek a cinikék decathlonos pulcsi összefogató anyag darabkából vannak sok papírtörlő galacsinnal kitömve, mert hát az volt otthon.. Varrtam baseball labda mintából (2db elnyújtott nyolcas) puha labdát, az egy párna töltelékével van kitömve! :D Mivel lenyúlta a zoknijaimat, így abból készült a labda, lyukasakból pedig tekergettem egy nagy gömböt! :D Pezsgőtablettát se ihatok egyedül, arról mindig övé a karika! Ezt a karikát imádja pálcáról levadászni!!! Elég kitartani és már rohan, hogy nagyon vicces vízszintes repülésből levegye....

2021. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!