Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy hete rák miatt elvesztette...

Egy hete rák miatt elvesztettem az imádott cicámat, akivel 12 éven át megosztottam az életem. Hogyan lehet feldolgozni a veszteséget? Borzasztóan fáj a hiánya.

Figyelt kérdés
2021. máj. 31. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Borzasztóan utálom ezt a kifejezést, hogy "feldolgozni". Nem lehet "feldolgozni". Ki kell fájnia magát jó sokáig, és majd lassan tompul a hiánya. Az segít, ha beszélsz róla, ha van olyan ember, aki meghallgatja újra és újra. Mindent csinálj úgy, ahogy jólesik neked: ha akarod, nézz róla képeket, és sírj, ha nem akarod, ne nézz. Minden érzés helyénvaló.
2021. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 AxumFlyer válasza:
14%
Szerezz be egy másik macskát!
2021. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Idővel jobb lesz.

Sajnos sok mindent nem lehet mondani. Nekem 9 éve halt meg a cicám, akivel együtt nőttünk fel. Évekig beszélni sem tudtam róla sírás nélkül, így inkább csak nem beszéltem róla. Most már tudok róla beszélni, de ha sokáig jár a fejemben, ami előfordul, akkor azért könnybe lábad a szemem, és a mai napig hiányzik. Nekem majdnem két év kellett, mire újra örökbefogadás mellett tudtam dönteni.

Hagyj időt magadnak. És ne felejtsd el őt soha. :)

2021. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Részvétem a cicádért, biztos nagyon aranyos volt. De gondolj arra, hogy cica években nagyon szép kort élt meg, nekem általában az 5 évet sem élték meg a cicáim... Pedig odafigyeltünk rá, hogy jó minőségű ételt egyén stb. Szóval a 12 év szép kor. Persze ez a fájdalmat nem enyhíti, de idővel könnyebb lesz. Szerintem meg kell élni a fájdalmat, én volt, hogy sírtam is, de utána mindig kicsit könnyebb lett. Sajnos az elmúlást nehéz feldolgozni még egy állat esetében is, főleg, ha ilyen sok ideig volt az életünk része, szinte családtag lett. Idővel, ha majd úgy érzed, hogy már enyhült a fájdalom, akkor pedig egy új cica is jöhet.
2021. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyébként tavalyelőtt halt meg az egyik cicám váratlanul, az is nagyon fájt... De most, ha rágondolok, akkor már a hozzá kapcsolódó szép emlékek jutnak eszembe és nem vagyok már olyan szomorú. Szóval az idő segít...
2021. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindannyiótoknak! <3 Igazán hálás vagyok a kedvességetekért!
2021. jún. 12. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!