Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögösök! Hogy bírjátok...

Hörcsögösök! Hogy bírjátok 1-3 évenként "cserélni" az imádott kis kedvenckéiteket?

Figyelt kérdés
Volt régen törpehörim, de fél év után meghalt, kereskedéses volt, de tenyésztőtől sem élnek nagyon 3 éven felül. Azóta is annyira hiányzik, szeretnék, de nem megy, még egyszer elveszíteni ilyen rövid idő alatt, talán sosem fogok felkészülni erre. De annyira imádtam, most gondolkodom tengerimalacban, kb ugyanúgy néz ki, csak nagyobb, lustább és tovább él. De mégsem ugyanaz. Hörit szeretnék, imádtam éjszakázni mellette, figyelni hogyan rohanja le saját magát, amikor elfárad ledobja magát ott ahol van és ahogyan a pörgetés után még jár a kerék, hintázik benne, fel-felnéz a nagy munka közben, ha távolabb vagyok szalad tovább, de ha ott ülök közvetlen a birtoka mellett, akkor odaszalad a rácshoz, felszalad, elkezdi rágcsálni, s várja, hogy a pinduri nóziját és a rácsnak odanyomott pocikáját simikézzem. Öröm volt nézni, ahogyan a kis tányérjába belegubózott és ahogyan rágcsált, amikor a salátalevelet meg az uborka/répa karikát a két kis kezébe fogta és harapta 💓😭

2020. szept. 21. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal számolni kell, hogy jó esetben az állat hamarabb meghal mint a gazdija.

Persze az ember sajnálja és szomorkodik, de ez is vele jár, ez a természet rendje.

Ha szereted őket és megfelelően tudod tartani akkor ez ne tartson vissza.

Annyi örömet okoznak, hogy szerintem bőven megeri ennyi áldozat.

2020. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

A mi hörcsögünk (aranyhörcsög volt) majdnem hat évet élt, és köszönte szépen jól nagyon szép élete volt. Megőszült, már tök fehér volt a kis bundája. Igazi matuzsálem volt, és sosem szenvedett hiányt semmiben.

A miénk kereskedőtől volt, és a titok, hogy sokat kell vele foglalkozni, jó minőségű kaját kell neki adni és nem szabad folyton háborgatni. Nálunk a höri el volt kényeztetve, aranyélete volt. Szerintem minden hörcsög megirigyelte volna.

2020. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg pont az a rosszabb, amikor egy állat tovább él, ugyanis jobban elkezdesz hozzá kötődni. Ne érts félre, nem életkorban mérem fel egy állat értékét, csak saját tapasztalat. Nekem a tengerimalacom pont 7 évesen húnyt el, több mint egy hónapja. Azóta sem dolgoztam fel teljesen. És én is olyan vagyok, hogy nekem több állat nem kell. Most én is irkálhatnék hasonlót, amit te, hogy miért hiányzik, de fölösleg, hisz olyan dolgok, amik akkor a jelenben hétköznapiak voltak, most meg nagyon hiányoznak. Ez olyan embereknél tud jól működni, akik nagyobb mennyiségben tartanak állatot, és ahogyan egyik elpusztul, egyből pótolják egy másikkal. Így eleve nem tudsz egyetlen egyhez úgy kötődni, mint többhöz egyszerre. Persze ott is az van, hogy mindegyik egyedi, mindegyik kedves számodra, de más az amikor csak egy van, és azzal élsz le egy darabot az életedből.
2020. szept. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

3-as nagyon jól mondta.

Nekem is rengeteg allatom volt, és van még persze lesz is és igen megviselt ha betegek vagy ha meghaltak.

De annyi öröm szeretet stb..

Nem is tudom elképzelni, hogy tudnék élni állatok nélkül.

2020. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
2-es vagyok. 3-mas, nekünk is voltak tengerimalacaink. A többségük itt is matuzsálemi kort ért meg. Az egyik malackánk pl. majdnem 13 évesen pusztult el. Bár nálunk minden állat elég sokáig élt. A deguk is, ők is 10+ évesen pusztultak el. És mindegyiknek aranyélete volt nálunk.
2020. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Idejét sem tudom, mikor volt kevesebb mint 5 hörcsög itthon. Amikor sok van, plusz almok, akkor mindig ott a másik, akik elterelik a figyelmet, az almok és az érdeklődőkkel való foglalkozás főleg. Nincs idő leragadni egy-egy állat elvesztésén, bármennyire sajnálja az ember. Tenyésztőtől is inkább 2-2.5 év az átlag, 6 éves hörcsög pedig biztosan nincs.
2020. szept. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6- ez mondjuk igaz, ha több van itthon. De egy ilyen birtokból nem nagyon fér el több, és amúgy nekem is 2 volt(de ők lánytesók és egy helyen, nem bunyóztak), és amikor az egyik meghalt, 3 hónapon belül követte a másik(7 és 10 hósak voltak, 1 hónaposan kerültek hozzám). Szóval időm se volt azon gondolkodni, hogy legyen egy másik a még meglévő mellé(vagyis külön, mert az már idegen lett volna neki, de értitek a lényeget).

Esetleg ha veszek először 1-et és 1 év után még egyet, akkor fenttartható ez az állapt, hogy mindig legyen legalább 1.

De ilyen birtokból tényleg nem tudok hova tegyek még egyet:

[link]

2020. szept. 22. 09:11
 8/10 A kérdező kommentje:

Mert még pluszba kívül majdnem ugyanekkora területű alagútrendszer van kiépítve meg bent mindenből fa tárgyak, tele játékok, hinta, bújó, létra, felakasztható izé, tele van mindennel.

Ketten is elvoltak, de azóta olvastam, hogy magányosan szeretnek élni, így még jobban nem merem bevállalni, mert még egy ilyen birtokot nincs lehetőségem kiépíteni.

2020. szept. 22. 09:14
 9/10 anonim ***** válasza:
hidd el elég egy. gondolj arra hogy ha meghal azért nehéz mert jó volt vele, hiányzik. de ha nem lesz hörcsögöd, akkor meg az a boldogság ami hiányzik később majd, kimarad az életedből. nekem már 5 hörcsögöm volt /van és egyszerre mindig egy. de ha meghalt, persze nagyon megviselt de kb. 3-4 nap múlva lett egy új. segített, hogy ne érezzek akkora hiányt
2020. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hali. A dzsungariaiak 1 2 evig elnek nekem most 1,4 eves. O az elso horim es mindennel jobban szeretem. Mondtam anyunak h ha meghal a horim, akkor utana nem szeretnek megint, mar az is rossz szamomra mert mar akkor is ugy erzem h kipotolom hogyha ragcsalot veszek, de igy most az lesz, hogy ha meghal akkor tengerimalacaim lesznek. Nem tudnek megegy horit elviselni utana mert ugyereznem h elveszi a helyet. Ami tudom mondjuk h hulyeseg, mert ha meghal az ember kutyaja, akkor is vesz maganak ujat, de en megis igy erzek.
2020. okt. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!