Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan cica, aki hiába...

Létezik olyan cica, aki hiába pici korától bent élt, mégsem bírja elviselni a bezártságot?

Figyelt kérdés

Az első cicám, akit 4 hetesen találtam kidobva, ő olyan, ha kiviszem a lakásból 4 manccsal, karommal kapaszkodik belém, ha leteszem a fűbe, rajta a póráz, hám, de nem mozdul mellőlem, ha én megyek arrébb tőle, akkor szorosan követ, lépni is nehéz, szóval kész kínzás neki, ha kiviszem. A második cicát 5 hetesen találtam kidobva, ő viszont olyan, hogy kint simán sétál pórázon, csak a járművektől fél, de amúgy ha forgalommentes helyre viszem, simán órákat elsétál velem, úgy, ahogy a kutyák, eleinte elég volt neki a séta, de már nem elég, hanem kint akar maradni, csak feküdni a fűben, nézelődni, hempergődzni, gyerekekkel simiztetni magát stb és amint vissza beviszem a lakásba, egyből nyávog az ajtóban, rendesen sír, kétségbeesett, könyörgő hangon. Végül aztán 20-40 perc múlva feladja, de én úgy érzem nagyon rossz neki ez így. Napközben is többször rákezd, meg egész éjjel az erkélyen alszik, nem akar a szobába se bejönni sokszor. Amíg gyerek volt imádott ölben aludni, de annyira hiperaktív volt, mindig rosszalkodott, egyszer kivittem pórázon, gondoltam lemozgatom picit és azóta nem akar bent lenni.

Mit tegyek? Boldogabb volna, ha elajándékoznám kertes házhoz? De félek, hogy baja esik odakint, nem hiszem, hogy tud vigyázni magára, mert bent nőtt fel.



2021. máj. 31. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Te vitted ki, a hisztijét te okozod. Ha soha nem ment volna ki, akkor nem lenne, ami hiányzik.

Annyit kell tenned, hogy soha többet nem viszed ki, meg fogja szokni, hogy ő egy lakás macska.

2021. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak pórázon vittem ki, hogy több szabadsága legyen és hogy megmozgassam kicsit.

De nem elég neki már, többet akar.

Mi a bizonyíték arra, ha nem viszem ki sose vágyódott volna ki?

És a másik cica meg azóta se akar kimenni, ő egyértelmű szobacica.

Ha nem viszem ki soha többé, oké, megszokja, de nem fog szenvedni?

2021. máj. 31. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Alkalmazkodni fog, ha nem viszed ki. Szerelj az erkélyre macskahálót és oda nyugodtan kiengedheted :)
2021. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Rövid válasz: Nem, nem létezik olyan.

Hosszú válasz:

Ez kb annyit jelent, hogy ő egy mozgásigényesebb, több törődést és foglalkozást igénylő macska. Kint van, ami lekösse, bent pedig nincs. Szóval ahhoz, hogy bent jól ellegyen, meg kell teremteni számára a lehetőségeket. Hívjuk nevén a gyereket: többet kell foglalkozni vele.

Van egy jó tv műsor, Pokoli macskák a címe. Hasonló probléma többször is volt benne. Meg kell oldani, hogy a cica minőségibb foglalkozásban részesüljön. Az egyik ilyen cicát agilityzni vitte utána a gazdija. Mo-n ezek még furán hangzanak, pedig a macskáknak is vannak igényeik. Ha hagyod, hogy csak úgy kóricáljon, az semmiben nem másabb, mint kicsapni egy kutyát az utcára, hogy sétáltassa magát! Vagy akár egy 3 éves gyereket, hogy ne bent balhézzon, menjen, foglalja le magát az úttesten...

A műsort azért is ajánlom, mert elég jól, közérthetően mondja el a gondot, hogy a kevésbé hozzáértő emberek is teljesen értsék, de a megoldások meg rávezetik a gazdikat arra, hogy egyénileg próbálják kitapasztalni a cicák igényeit.

Szóval ne, ne add ezért kertesházba, mert ugyan létezik macskabiztos kerítés, de alaposnak kell lenni. Ha kijut a portáról, az pedig nem csak szabálysértés, de a macska életét is kockáztatod! Na meg az egészségét...

Nekünk is macskabiztos kerítésünk van, de így is csak felügyelettel vannak kint. Tele van a kert madárkákkal, nem kockáztatok, hogy egyszer levadásszák őket.

Egyébknét megoldás lehet még a kerti kifutó építése. Ha van a családban barkácsolós ember, neki nem sok idő, nem is sok pénz. Ha nincs, akkor szaki is megcsinálja, csak megfelelőt kell keresni. A macska imádni fogja. Kanadai ismerősünk is így oldotta meg, 4 macskájuk járkált ki nonstop a teljesen fedett kifutóba. Nem nagy alapterületű, de ahhoz pont jó, hogy kimehessenek nézelődni.

2021. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%
Létezhet, mert nem bírja a bezártságott. Mienk is ilyen volt, de aztán sikerült megoldani a kertes problémát megoldani.
2021. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!