Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Allergia? Mi a véleményetek,...

Allergia? Mi a véleményetek, nálatok volt már hasonló?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves ivartalanított Lány cicánk. Kb 1 hónapja azt vettem észre hogy a hasa alján elkopott a szőre. Elvittem állatorvoshoz ahol azt mondta a doki hogy allergiás a bolhanyálra. Irtsuk ki a bolhát és akkor vissza ő a szőre. Tegyük hozzá hogy én akárhogy néztem nem láttam benne bolhát. Ennek ellenére vettem bolhaírtó sampont, bolhaírtó nyakörvet. A szőre viszont azóta se javul.

2021. jún. 2. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

A macskás szőre az ivartalanítás következtében hullik. Nem egy mai cica, vélhetően hosszú ideje hiányoznak a szervezetéből a nemi hormonok, ugyanis a petefészek termeli ezeket a hormonokat, mellékvese olyan kis mennyiségben állítja ezt elő, hogy az nem elegendő arra, hogy a cica egészséges állapota fenn tudjon maradni. Okozhat más, nem szembetűnő problémákat is a nemi hormon hiánya.

Hormonpotló készítményeket érdemes adni a cicádnak, akkor valószínűleg a szőre is helyre jön.

Az allergia egyébként nem szőrhullásban jelentkezik, de ezzel általában kibúvót találnak az orvosok.

2021. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%
Az egyik cicánknak a combján volt kikopva a szőr, lazacolajat kapott a nedves táphoz keverve, sokkal szebb lett tőle neki :)
2021. jún. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
A lazac olajat ajánlanám én is
2021. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Az enyémnek volt bolhaallergiája, szerencsétlen szó szerint véresre vakarta magát és szintén foltokban hullott a szőre. Sampon, nyakörv semmit nem ért, jó minőségű spot on bolhairtót vegyél, szépen ki fog nőni a szőre.
2021. jún. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress masik allatorvost!
2021. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs benne bolha, akkor vélhetően pajzsmirigy probléma lesz. Olvass utána, mert a pajzsmirigy alulműködés jelét tapasztalod. Ez az ivartalanított állatoknál elég gyakori jelenség, ilyenkor élethosszig tartó hormonpótlással megoldható a probléma.
2021. jún. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt az én macskámnál is, pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg. Sajnos mire az összes eredményünk meg lett, a cicánk elpusztult
2021. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Az orvosod egy idióta, aki nem tudja megkülönböztetni a sima szőrhullást az allergiától.

Ha allergiás lenne a bolhanyálra, akkor vakaródzna is, a bőre sebes lenne.


Vidd más orvoshoz, ezt meg hanyagold, ez max a pénzlehúláshoz ért.

2021. jún. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy, de akár stressz is lehet, ha valami megváltozott a szokásos életterében. Sokszor ilyen formában mutatkozik meg a stressz. Vidd el másik állatorvoshoz.
2021. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosi lapbanami a neten megtalálható, ezt olvastam: az állatok túlszaporodása érdekében társadalmunknak vállalnia kell azt a kockázatot, hogy ivartalanítás következtében egyéb problémák, betegségek jelentkeznek. A gazdiknak a dolga az ezzel járó felelősség, és kiadás. A csontszerkezet elváltozása, a csípőízületi dyspkazia bizonyos daganatos megbetegedések kockázatának 4-5 szörös valószínűsége, a pajzsmirigy alulműködése mind a nemi hormon hiányára vezethető vissza. Ezért más elbírálás alá kell esnie egy menhelyi kutyának, egy házi kedvencnek, vagy egy aktív munkakutyának. Vélhetően a macskáknál is jelentkeznek problémák, de ezekkel együtt tud élni az állat.
2021. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!