Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Régen hogyan ivartalanították...

Régen hogyan ivartalanították házilag a kandúr macskákat?

Figyelt kérdés
2021. jún. 9. 12:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%
6-os pl. szarvasmarhánál gumi gyűrűt is szoktak használni de ezt is csak profi szakértőnek szabad csinálni, mert ha nem jól teszi fel a gumi gyűrűt abból komoly problémák lehetnek.
2021. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Nekem úgy mesélték, hogy belerakták a csizma szárába, fejjel lefelé. Aztán nyissz.
2021. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
19%
Hány macskaivartalanítós kérdés lesz ma?
2021. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
7%
13: Az összes!
2021. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2%
Hazudsz!
2021. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom mikor kezdték az ivartalanítást az állatorvosok, de az biztos hogy régen az emberek többségét (mint ahogy falun most is) egyátalán nem érdekelte ez az opció.


Egyszerűen megöli a születő cicákat, ha kell megtartanak párat vagy ha akár el ajándékoznak párat.


Ez egy undoríto, rettenetes módszer, de rengeteg helyen még most is ez van. Nagymamán kiskoromban konkrétan előttem fullasztott 4 cicát egy lavor vízbe.


Barátnőm nagymamájánál meg kutyák születtek és 1 kivételével mindegyiket megölték.


... és persze ivartalanításról hallani sem akarnak.


Az a durva, hogy nem lecsúszott gettós helyen lakó igénytelen öregekről beszélek most. Ránézésre átlagos idő emberek, akik amúgy anyagilag jól állnak.


Bele sem merek gondolni mi van olyan helyeken ahol rosszul állnak anyagilag az időseknél.


Remélhetőleg a mostani generációban ez már nem bevett szokás.

2021. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

#16 "Remélhetőleg a mostani generációban ez már nem bevett szokás."


nekünk amikor kocsi elütötte a macskánkat és eltörött a lába akkor nem csak a papám de még a szüleim is agyoncsapták volna

elvittem állatorvoshoz és megkellett műteni, amikor meghallották hogy 40 ezret fizettem műtétre teljesen kiakadtak

persze én meg jöttem a szokásos dumámmal hogy nekik havonta kétszer enyibe kerül a cigizés

lassan azért kinövünk az agyoncsapkodós szokásokból

2021. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kisollóval
2021. jún. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok 16-17 válaszolók, sajnos ez nem is generációs kérdés. Van, hogy az öregek az utolsó pénzüket is rá költik az állatokra. Sajnos ismerek olyan középkorosztályos tanítónőt is, aki simán belenyomta a kiscicákat a vízbe.
2021. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem is 40 ezerbe került a cicám lábtörése.Sajnos először nem sikerült, újra meg kell műteni.Azóta rendbe jött.

Aki nem tud ivartalanítani, orvost és kaját fizetni az állatainak, az inkább ne tartson állatot. Az állattartás pénzbe kerül, kényszer a tortaevés.

2021. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!