Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg a macskámn...

Hogyan tanítsam meg a macskámnak, hogy idehozza nekem a játékot?

Figyelt kérdés
Nagyon értelmes kis szőrmók. :) Ha kevés a kaja a tálkájában, és szájjal nem tudja kivenni, belenyúl a mancsával, és a szájához emeli. :D Kíváncsi vagyok, meg tudnám-e tanítani neki, hogy odavigye nekem a játékot. Mert mikor unatkozik, megfogja a szájában, és behozza a szobába. :D
2010. aug. 25. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg cuki lehet, de szerintem a cicáknak ezt nem lehet megtanítani. Ők szabadabb lények mint a kutyák.
2010. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de a mi macskáink, (23 van) mind a mancsával veszi ki a tálból a kaját ha kevés van benne és szájjal nem tudja.
2010. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

ez nem okosságra vall h kiveszi a tálból , minden macska ezt csinálja már ezzel az ösztönnel születnek

és szerintem se lehet megtanítani ilyeneket, inkább egy kutyának

hangsúlyoznám h SZERINTEM, aztán sose lehet tudni

2010. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekünk 3 macskánk van, és csak ő veszi ki a tálból kézzel...
2010. aug. 25. 17:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy cicám aki direkt hozta nekem az alufóliagolyót, hogy dobjam el és aztán hozta vissza és ezt csinálta órákon át akár. Nagyon édes volt :-)

Nem tanítottam neki, de amíg nem ivartalaníttattam addig nem mehetett ki és az ablakban ücsörgött mindig. Talán elleste a kutyámtól amikor vele játszottam :-)

Azóta is van cicám, ők nem hoznak vissza semmit sőt, ők eléggé önállóak, alig látom őket itthon.

2010. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy meglehet nekik tanítani :D

Amúgy ez a mancsos kajás dolog tényleg ösztönös :D Az enyémek is csinálják :)


2.: Mennyi macskád van?? :O Gondolom nincsenek ivartalanítva, azért...

2010. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Holdtündér ***** válasza:

A macskákat tényleg nem lehet "idomítani".

Öntörvényű állatok.

Ez a mancsos dolog pedig tényleg nem újdonság. :)

2010. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Nekem eddig 12 macskám volt, de eddig csak 2-t sikerült betanítanom az ülj parancsra másra nem tudtam mert nem csináljak a macska önálló ha nem akarja nem csinálja, viszont az ült azt muszaly volt neki mert csak úgy kapott jutalom falatot.
2010. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Lehet ilyet csinálni, láttam youtube-on videót róla, hogy van olyan macska, aki megcsinálja. Viszont én ellene vagyok a dolognak. A kutyusnál aranyos, de egy cicát ilyenre betanítani. Teljesen ellentmondana a természetével.
2010. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod az idevonatkozó szakirodalmat, és sokat foglalkozol vele, talán sikerülhet.

A macska tényleg öntörvényű. Az enyém már szinte a legelső játékunkkor apportírozott: visszahozta az elpöckölt papírgalacsint, és a lábamra tette. De aztán egyre messzebbre kellett nyúlni a galacsinért, a végén már éppenhogy csak felém pöckölte, és rámnézett, hogy én jövök. Szóval: a macska arra is odafigyel, hogy ne csak ő rohangáljon játék közben...

2010. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!