Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a pontos lépései annak,...

Mik a pontos lépései annak, hogy macskatenyésztővé váljon valaki?

Figyelt kérdés

1,5 évig voltam várólistán egy tenyésztőnél, tavaly végre én is cica gazdi lehettem.

(Kis kedvencem hobby céllal vásároltam, aláírtam a szerződést, lassan sorra kerül az ivartalanítás, így vele nem tenyészthetek.)

Akkor még nem sejtettem, hogy ez lesz, bár évek óta tudtam, hogy ha eljön az én időm, ilyen macskát akarok.

-Ha törik, ha szakad.-

Annyira magával ragadott ez a fajta, hogy szavakba sem tudom önteni.

Nem csupán az állatok iránti szeretetemnek köszönhetem, ez valahogy más. Naphosszat bújom a szakirodalmat, amit meglepődve konstatáltam, hogy magyar nyelven aligha találok valamit a Maine Coon fajtáról, hiába a népszerűsége, és az elterjedtség.

Színkódokról speciel semmi konkrétumot, ilyenről csak idegen nyelvű oldalakon böngészhetek. Így sajnos kellő információhoz sem jutottam, azzal kapcsolatban, hogy mégis hogyan tovább?

Ahhoz, hogy minden flottul menjen, még szükségem van legalább 6 hónapra, kültéri kifutót tervezek jelenleg, és szeretnék még időt fordítani arra is, hogy több információhoz jussak, illetve gazdagítsam a tudásom.

Több tenyésztőnél is láttam, hogy a macskái csak nyomokban hozzák a fajtára jellemző külső jegyeket, én szeretnék lelkiismeretesen időt, energiát, és persze pénzt belefektetni abba, hogy egészséges, és gyönyörű cicáim legyenek, a szülőpár tagjait előzetes elhatározásom alapján külföldről vásárolnám.

Mivel sokszor látom, hogy leteremtenek embereket akik csak pusztán a gondolattal játszanak el, hogy mi lenne ha… Nem mertem még megkeresni itthoni tenyészeteket, ezért szívesen venném, ha kifejtenétek a véleményeteket, illetve ha valaki szakmabeli is olvassa a soraim, és nem haragszik meg a leírtak miatt, nem néz rám úgy mint a véres-rongyra, akkor nagyon örülnék a tanácsoknak, és annak, ha segítő jobbot nyújtana!



#tenyésztés #FEOR szám #Maine Coon #Regisztrált tenyésztő
2021. jún. 15. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok tenyeszto, csak +1 tipp, hogy alakits ki kapcsolatot egy jo orvossal is, aki ert ahhoz a konkret fajtahoz, akihez rendszeresen jarhatsz majd a cicakkal.
2021. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tippet, és a gyors választ!

Ment a zöld pipa, és jöhetnek ilyen jellegű tanácsok is, hálás lennék érte!

2021. jún. 15. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló hasznos tippje mellé szerintem keress valakit aki le tudja neked fordítani azokat a külföldi oldalakat amiket találtál.

Becsületesen tenyészteni és nem szaporítani komoly felelősség és nem kevés pénz. Ki kell zárni a genetikai betegségeket, nagyon ellenőrizni minden macskát akiktől és akikkel almot vállalsz, bár gondolom ezt te is tudod :)

2021. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

“Több tenyésztőnél is láttam, hogy a macskái csak nyomokban hozzák a fajtára jellemző külső jegyeket, én szeretnék lelkiismeretesen időt, energiát, és persze pénzt belefektetni abba, hogy egészséges, és gyönyörű cicáim legyenek, a szülőpár tagjait előzetes elhatározásom alapján külföldről vásárolnám.”


Szerintem ezzel az egy-két mondatommal leírtam, hogy mik a terveim a jövőre nézve.

Az én értékrendembe nem fér bele a szaporítás, de úgy érzem ezt nyomatékosítottam is.

A fordítással nincs baj, az ment nekem is, de az írott szöveg mellett, szükségem lenne gyakorlott macskatartók, és a fajtához értők tanácsaira is.


Köszönöm szépen neked is a válaszod! :)

2021. jún. 15. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, szerintem a legegyszerubb az, ha megkeresed a tenyesztot, akitol a macskad van, es megkerdezed, hogy tudna-e segiteni.

Nem tudom, hogy mennyire segitokeszek, de csak talalsz valakit, ha nem is ot, akkor egy masik tenyesztot, aki szivesen valaszol a kerdesekre.

2021. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

“Színkódokról speciel semmi konkrétumot, ilyenről csak idegen nyelvű oldalakon böngészhetek. Így sajnos kellő információhoz sem jutottam, azzal kapcsolatban, hogy mégis hogyan tovább?”

Bocs, ez alapján gondoltam azt hogy nem érted a leírt nyelveken.

Nyilván látszik hogy alaposan körbe akarod járni a dolgokat, de szerintem azzal te is egyet értesz hogy nem lehet eléggé nyomatékosítani a tenyésztő-szaporító kérdést, én csak örülök ha komolyan veszed! Nem kötekedni akartam :) Rosszul vagyok attól hogy mennyi állat szenved a szaporítók miatt, akiknek csak a pénz számít :( Szóval érzékeny a téma nekem is.

Mindenesetre drukkolok, ilyen szenvedéllyel érdemes csak belevágni :)

/#3. válaszoló voltam/

2021. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
15 évig tenyésztettem, ne hagyd, hogy bárki elvegye e kedved. A többi tenyésztő úgyis lebeszél róla, mert nem akar konkurenciát. Gondold el, csak úgy hobbiból egy se csinálná, csak mondják. Tapasztalat, hogy a sok teszt, kiállítás és egyéb költségek mellett jól meg lehet ebből élni, de kk..rva sok melóval jár.
ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!