Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS!!!!!Megélheti a reggelt?

SOS!!!!!Megélheti a reggelt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma egy drótkerítésbe gabalyodott cicát szabadítottam ki a kertünkben. A gazdit megtaláltam, érte is jött, de mondta, hogy délelőtt megtámadta két kutya a macskát. Nagyon gyenge volt szegény, adtam neki a mentés közben elég sok vizet, meg egy kis falat tápot, de azt nem fogadta el. Sajnos még mindig nagyon gyenge, alig áll lábra, láthatóan fájlalja, de már nincs állatorvos, aki a környéken van, és megmutathatná neki a gazdi. A sebek nem csúnyák, de a cica nagyon kedvtelen. Szerintetek megélheti a reggelt, amikor megy orvoshoz?
2021. jún. 16. 21:45
1 2
 1/12 mikike0701 válasza:
91%

Szurkolok nagyon, szerintem meg kell élje. A sokk miatt is lehet ilyen, pláne ha két kutya is megtámadta.

Az biztos, hogy ha biztos helyen tud pihenni, reggelre jobban kell legyen.

A sebeit érdemes lehet lekezelni sebkezelővel, hogy ne fertőződjenek el.

2021. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Azt írtad, hogy a sebek nem csúnyák, ebből azt következtetem le, hogy már nem vérzik, tehát elvérezni nem tud. Lehet, hogy belső vérzés is kialakult, de ebbe ha nem nagyon súlyos akkor kibírja reggelig. Azt esetleg nem lehet tudni, hogy mikor látták utoljára? <-- ezen sok múlik, mert lehet szegény napok óta nem evett, még azt sem ette meg amit te adtál neki, gondolom a stresszhelyzet miatt. (Macskákban sajnos nem vagyok annyira otthon, mert a kutyás vagyok, de azért megpróbáltam segíteni, remélem jobban lesz. Majd reggel szólj, hogy túl élte-e)
2021. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
mert kutyás vagyok***
2021. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Valószínű hogy sokkos lett, remélhetőleg nyugodt hűvös helyen el tudják helyezni. Ha nincs komoly sebe, még belső sérülése lehet sajnos. És hát nem tudjuk meddig lehetett a tűző napon... nagyon meleg volt ma.
2021. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Megelhetni megelheti, de korantsem biztos. Egyebkent minden nagyobb varosban vagy ejszakai ugyelet.
2021. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Hát nem tudom... én azért lehet elvittem volna orvoshoz azonnal, de mindenki eldönti mi fontos.


1. elviszed: elautókázol, odaérsz, azt mondják 165 ezer forint. Ott nehéz azt mondnai, hogy nem.


2. nem viszed, elpusztul: nehéz feldolgozni.


Mindenhogy gáz

2021. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
79%
Ha nem látsz rajta komolyabb, mély sebeket, nem ad más riasztó tünetet pl. nyáladzás, szédülés, hányás stb. akkor a más kutyák által veszélynek való kitettség és a drótkerítésbe való ragadás kimerítette fizikálisan és pszichésen egyaránt. Szerintem rendbejön.
2021. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors valaszokat! Reggel megy az orvos, remélem életben találja majd a cilut :(
2021. jún. 17. 00:11
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Ezért kell a macskára csilingelő nyakörvet adni, így mindig hallani, hogy hol van és nagyon szeretik.
2021. jún. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Persze majd más macskájával fog furikázni és költ is rá,nem? Megmentette ameddig a gazdi tudta a macskáról,hogy bajban van,kutyák támadták meg és nem volt a macska mellett amikor kellett volna..eleve kiengedni is felelőtlenség de ez már nézőpont kérdése. :D


Alighanem a nagy melegben napszúrást vagy hőgutát kapott.Ezen felül sokk,trauma érte érthető ha nem lesz rendben mentálisan sem egyről a kettőre.

És még fájdalmai is vannak,ha látni nem is látszik fáj az ha egy kutya mondjuk megtapos.Lehetnek zúzódásai,törése,ha a kutyáktól nem is a kerítésen vergődéstől.Képesek a végtagjaik árán is megpróbálni kiszabadulni.Kitudja meddig volt ott mire annyira kifáradt egy idegen sérült macska,hogy itatni is tudd.

2021. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!