Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sos felmászik a macskahálóra?...

Sos felmászik a macskahálóra? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tehát a cicánk elég okos és emellé erőszakos is, ki tudja nyitni a hűtőt, a szekrényt, a gyerekzárat ragasztóstul letépi, tehát amit akar mindig megszerzi...

Ugye szokása az ablakból nézelődni, de a szúnyogháló zavarta a látóterét, ezért egyszerűen kinyomta a sarkainál majd lecibálta az egészet. Vettünk macskahálót hátha az kifog rajta, erre első éjszaka elkezdi mászókának használni (fel és le mászik) de ez ilyen damil hálóból van, értelemszerűen nem szakadt el, viszont nem hinném hogy arra lett kitalálva hogy egy 5 kilós macska lógjon rajta. Ilyen épitkezési tűzőgéppel van felrakva, tehát azok a fém kapcsok is egyszer csak megadják magukat. Tehát attól félek így csak veszélyesebb lett az egész.

Mit csináljak?



2021. jún. 26. 02:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, tényleg nem rosszból mondom, de a cicádat kellene megnevelni. Nem normális dolog, hogy egyszerűen letép bármit. Lehet mondani, hogy hát macska, nem lehet nevelni, talán egy bizonyos fokig egyet értek ezzel, de azért van egy határ. Nekem kettő is van, az egyik 4 évesen került hozzám, a másik itt született. Ha ők megtanulták többek között, hogy nem ugorhatnak fel akárhová, és hagyják békén a szúnyoghálót, akkor gondolom más macskák is képesek tanulni. De ezt tényleg csak jó tanácsként írom. Egyébként ha nincs ivartalanítva, az is sokat segíthet, lenyugszik kicsit, vagy jobban le kellene fárasztani.
2021. jún. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Egy normális rácsot rakjál fel, normálisan rögzítve, befúrva csavarral. És nem ilyen rugalmas szirszart, hanem szilárd fémet.
2021. jún. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha a macskaháló speciális rozsdamentes acélból készült akkor nem fog elszakadni, mert a szakítószilárdsága nagyon erős.


Amúgy a macskaháló a leeséstől is védi a macskát, ezt tudtad?


Pl. a trixie féle macskahálóra azt írja, hogy a

terhelhetősége 95 kg.

Bár ez polietilén bedolgozott dróttal.


Mi a neve a macskahálónak, milyen macskahálót vettetek?

2021. jún. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
De amúgy átlagban 20 kg a terhelhetősege.
2021. jún. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy tök cuki lehet, hogy ilyen intelligens. :'D
2021. jún. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Ne zárd be a panelba
2021. jún. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

6-nak igaza van. Sokkal jobb, ha csavargás közben baja esik. Elgázolják, megmérgezik, megsebesül.....


Viccet félre téve. Valószínűleg a macskád unatkozik, mert nem éri elég inger. Sokat kell vele foglalkozni és tanítani. Ha a hálót megfelelően raktátok fel, akkor nem tudja leszedni.

2021. jún. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

7

Nem értem miért ez a két opció létezik. Bezárod a lakásba mert az olyan jó neki vagy hagyod kint meghalni. Felöséggel macskát tartani nem az, hogy megfosztod a szabadságától, hanem biztonságos környezetben hagyod a saját területén. A mi macskaink kint vannak de nem tudnak kimenni az udvarból. Fáramásznak, egeret vadásznak (meg molylepkéket) de biztos én vagyok a szar, hogy nem kényszerítek állatot a négy fal közé.

2021. jún. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Inkább fém rácsot tegyél az ablakra, csak annyira legyen sűrű hogy ne férjen ki rajta de még tudjon nézelődni, azon mászhat is :)
2021. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Rá van szólva meg nyílván próbáljuk nevelni, ezeket éjszaka vagy akkor csinálja amikor egyedül van. Szerintem a te cicáid is felugranak bárhová amikor nem vagy ott, de a kutyák se tartják be a szabályokat ha nincs ott a gazda. Direkt ezért lenne a háló hogy felügyelet nélkül is nyitva lehessen az ablak.

Pont trixie egyébként a márkája akkor elvileg bírnia kell.

Sztem marad 1 hétig tesztelésre aztán ha nagyon mászókázik lecseréljük fémre. De ma már mintha elfogadóbb lenne vele.

2021. jún. 26. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!