Kezdőoldal » Állatok » Macskák » FONTOS! PetBalance Medica...

FONTOS! PetBalance Medica hipoallergén hal macskáknak - tényleg hipoallergén?!

Figyelt kérdés

A macskánk szárnyas fehérjére allergiás. A Fressnapfban kapható a fenn említett eledel, de ha elolvassuk az összetevőket, van benne csirke. Akkor mi hipoallergén ebben a tápban?

Vagy ezek nem allergizálnak, úgy vannak előállítva? (ilyenről is hallottam)

Elég sürgős lenne, mert ha nem, akkor még ma megvenném a tápot, szegény cica már hónapok óta küzködik a nyakkivakarással! :(



2021. jún. 26. 16:35
 1/6 A kérdező kommentje:

2. HIPOALLERGÉN

Szárazeledelben jelenlévő, kisebb alkotórészekre bontott állati fehérjék nem váltanak ki immunreakciót.

( [link]


Oldalon így nyilatkoznak róla. Ennek lehet hinni? Valaki próbálta már ezt a szárazeledelt, akár kutyások, akár macskások?

2021. jún. 26. 16:48
 2/6 anonim ***** válasza:

A hippoallergén tápokat inkább az érzékeny emésztésű állatoknak adják.

Van olyan hippoallergén táp amiben nincs csirke, keress olyat (igaz én macskásba csak az Orijent találtam).

Ami azt hiszem szintén nem hippoallergén, de van teljesen csirkementes tápja.

Hippoallergén, csirke mentes tápnak esetleg még Brit Care, viszont az nekünk nem jött be és csirke zsír van a legtöbb tápjukba.

2021. jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azert kerdeztem pontosan erre ra, mert mar par helyen forumokon olvastam hogy a csirkeallergias cicanak ezt adtak es bevalt, es raadasul boltban is lehet kapni, nem kell rendelni, de meg igy is kicsit bizalmatlan vagyok vele kapcsolatban!

Neztem ezeket a csirkementes tapokat, de eszmeletes aron adjak oket, 10-20ezer forintokert, amire nekem egyszeruen nincsen keret.

A maximum ar amit be tudok vallani az ez, a 2.5kg/5.500ft

2021. jún. 26. 17:48
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem próbáljátok meg
2021. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Erről mit gondolsz?

Igaz van benne csirkezsír meg csirkemáj, de általában attól nem jön még elő az allergia.

Ha a 7kg-os kiszerelést veszed, akkor kb. 5.300 Ft-ra jön ki 2.5 kg.

2021. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidrolizált formában van benne a fehérje, olyan kis molekulában, hogy az immunrendszer nem ismeri fel, nem vált ki reakciót. Legyen az csirke, pulyka, hal stb. Jó tápok. Nekem beváltak ezrk.
2022. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!