Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megszokhatná a macska a benti...

Megszokhatná a macska a benti létet?

Figyelt kérdés

Van egy körülbelül 4-5 éves kandúr cicám. Ivaros és kinti. Mára már felfogtam, hogy ez nem jó. Ivartalaníttatni mindenképp fogom hamarosan (ugye nem öreg még hozzá?) és arra gondoltam, hogy beköltöztetném a házba. Régebben volt bent sokat, csak többször lepisilte az ágyat, amit ki is kellett dobni... Na ezt nem szeretném, mert nem vagyunk sajnos olyan jómódúak, hogy állandóan cseréljük az ágyat. Szerintem ő nem jelölt akkor, csak pisilt, bár nem tudom miért és igaz, hogy akkor inkább, amikor nagyon mehetnéke volt amúgy is. Különben többször az alomba ment.

Még mindig szoktam beengedni, de csak míg tudom felügyelni, viszont általában órákon keresztül csak alszik a fotelban, tehát elvan.

Nem tudom, hogy megszokná-e, hogy csak bent lehet és hogy nem pisilne-e az ágyra megint... Mert még ha a padlóra valahol, azt feltörlöm, de ha tönkremegy valami az már baj. Egyébként sokat bántja kint másik kandúr és hiába adok neki rendszeresen féreghajtót és normális minőségű és mennyiségű kaját, nagyon vékony.

Mit gondoltok?


2021. jún. 27. 16:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ő egyébként is olyan cica, aki szinte egész nap itt van a kertben, nem kóborol el nagyon.
2021. jún. 27. 16:57
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem megszokhatja, ahogy az almot is, viszont ha megszokásból az ágyra járt végezni a dolgát, és nem akarod, hogy tönkremenjen, akkor napközben takard le valamivel, amit annyira nem sajnálsz, mosható, stb...

Csúnya, ha jönnek a vendégek true, de hasznos.

2021. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg csukd be a hálószoba ajtaját (ha ott van az a bizonyos ágy :D), és akkor nem kell letakarni.
2021. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Azt nem tudom hogy öreg-e az ivartalanításhoz, de ha muszáj csak akkor legyen bent ha nagyon kinti macska. Ha megtudod oldani akkor néha enged ki. De ha csak bent kell lennie, akkor zárd be jól az ajtókat, és vegyél neki kaparót (és szoktasd is rá, hogy ne a kanapéddal szívozzon :D), meg stb... Szerintem nagyjából ennyi.
2021. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!