Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen házi praktikák vannak...

Milyen házi praktikák vannak lázas macska gyógyítására?

Figyelt kérdés
2021. júl. 1. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Állatorvos szóba se jöhet? A láz csak tünet. Az okot kéne kezelni, nem a reakciót amivel küzd a betegség ellen a macska.
2021. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy szoktam, hogy a szoba négy sarkába teszek 1-1 szál rozmaringot, a közepén lévő asztalon gyújtok egy gyertyát, behúzom a függönyöket, felakasztom a kilincsre a rózsafűzért, majd előveszem a mobilomat, beütöm a doki számát és megkérdezem, hogy mikor vihetem elhozzá a macskát, mert lázas és ha van még baja, azt elmondom. Innentől esetenként eltérő lehet a szertartás folytatása.
2021. júl. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
#2 azt hittem már valami mamika ír ide mindenféle boszorkány gyógymódot😂
2021. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Meg lehet próbálni hideg nedves ruhával hűteni a mancsait, fülét, de holnap reggel mindenképpen orvos!
2021. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Állatorvoshoz kell vinni!
2021. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Minek írtad ki a kérdést, ha aztán töröltetted a jó, segítő választ, ami megmentheti az állatod életét?


Miközben meg a trollkodást hagyod (2. válasz).

2021. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted az segítő válasz, hogy a láz kiváltó okának ismerete nélkül adjon neki emberi gyógyszert??
2021. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

7.-nek.


Igen, mivel akkor és ott mást nem tud tenni a tulajdonos.


De akkor téged is kérdezlek, mi itt a jó válasz? A "Vidd orvoshoz!"? mert ha csak ez, akkor felesleges minden ilyen kérdés.

2021. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

De, az a jó válasz, ugyanis a lázcsillapítás sokszor nemhogy nem segít, de árt is. A láz reakció valamilyen fertőzésre, ha az nincs kezelve, baszhatja hogy emberi gyógyszerrel tömi a jószágot. Sőt ha feleslegesen lehúzza a lázat, akkor éppen elősegíti a fertőzés terjedését... Csak a rend kedvéért: már ember-gyógyászatban sem ajánlott az ész nélküli lázcsillapítás. Mert ha úgy adjuk a gyógyszer, mint némelyik vérmami (37 fokkal neki már lázas a gyerek) akkor éppen akadályozzuk hogy a test saját védelmi rendszere legyűrje a betegséget.


Egyébként nem is értem hogy mersz adagolást mondani látatlanban: Nem tudod valóban lázas-e a macska, nem tudod milyen idős, nem tudod milyen súlyú, fogalmad sincs mi miatt lázas. De az a hülye aki állatorvost javasol, ugye..


Kérdező, ha pár ezer forint sincs a macskára mikor beteg, kérlek keress neki gazdát, aki tud gondoskodni róla.

2021. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

8. Macskának emberi lázcsillapítót adni, az konkrétan a gyötrelmek közötti kivégzése.


[link]

2021. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!