Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát,nagycicát vagy idős...

Kiscicát,nagycicát vagy idős cicát ti menhelyről vagy háztól hoznátok? Melyiket miért?

Figyelt kérdés

Nem,nem szeretnék tenyésztőt.Sima egyszerű házi cicát szeretnék,semmi extra.Se fajta,se semmilyen nagy elvárásom nincs.Legyen cica.


Melyik helyen érdemes keresni,és miért?



2021. júl. 3. 00:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 4-et fogadtam magamhoz utcáról kölyökként, ebből kettő testvérpár mondjuk. Semmi bajuk nincsen, élik világukat.
2021. júl. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
66%
Mindenképp menhelyről fogadj örökbe. Akinek háznál van elvihető cicája, az sosem tanul, képtelen a felelős állattartásra és nem ivartalanítja a macskáját, mert valaki majd úgyis elviszi a kölyköket.. az ilyen felelőtlen emberek miatt vannak dugig tele a menhelyek meg az utcák. kóbor cicákkal. :(
2021. júl. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Amíg kicsi, addig cica, utána macska.

Nelünk úgy lett macskánk, hogy egyet ajándékba kaptam, még kölyökként, egy felnőttként sátált be az udvarunkra, és nem akart távozni, egyet meg a munkahely mellől fogadtam be, az úgy nézett ki, kidobták.

2021. júl. 3. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
2es miért van lepontozva? Teljesen igaza van.
2021. júl. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
48%
Háztól fogadtunk örökbe de felelősségteljes gazdától, először a legközelebbi menhelyet kérdeztük meg mert mentési szándékból öregebb cicát akartunk, azt mondták ők nem altatnak és ajánlottak egy pesti menhelyet ahol igen, ők is ugyanezt mondták, hogy ők nem altatnak de a másik helyen igen.
2021. júl. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
5 már bocs... Felelősség teljes gazda az, aki utána fel is neveli a cicákat, meg majd azok cicáit, meg azok cicáit... Minden évben elmondják az állatvédők, hogy az ivartalanitással lehetne megelőzni azt, amit a 2es írt nagyon helyesen. Aki nem ivartalanít, az nem teljesen felelősség teljes állattartó
2021. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
Olyan helyről hoznám, ahol foglalkoznak a kismacskákkal. A macska szocializációja 7 hetes korában véget ér, ha addig nem szokta meg az ember közelségét, akkor dorombolós házi kedvenc talán soha (vagy rengeteg küzdelmet követően) lesz belőle.
2021. júl. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Attól függ kitől hoznám el. Falun nagyon sok cica van most is. A szomszédok azt csinálják ha nem találnak nekik gazdát kiviszik az erdőre. Akkor már inkább befogadnék tőlük.
2021. júl. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Pár napja olvastam facebookos csoportban egy kiírást, hogy menhelyről fogadott örökbe felnőtt cicát a nő, kb 2 hónapot volt vele és meghalt. Mint kiderült leukózisos volt. A menhely azt mondta mindenre szűrt, egészséges, oltott, majd később postázzák a kiskönyvét.

Kommentekbe többen is osztottak meg ilyen tapasztalatokat.

Tehát én tuti nem menhelyről hoznék.


Én vennék tenyésztőtől, vagy megunt cicát fogadnék be (sokszor tesznek fel brit cicákat).

Te viszont nem fajtatisztát szeretnél, szerintem akkor is facebook csoportokban nézz szét. Sok cicát hirdetnek (pl macska örökbefogadás nevű csoport).

Felnőttet választanék, mert nem kellene "megszenvedni" a kiscica kort. Egy felnőtt cicának már ki van alakulva a személyisége, okos, intelligens.

2021. júl. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jelenleg egy nagyon domináns kandúrom van aki mellé nem is próbálok örökbe fogadni. De azt tudom ha szegénykém majd egyszer nem lesz akkor elmegyek egy menhelyre és elhozom azt a 3 macskát válogatás nélkül akire a gondozó megmondja h a legkevesebb esélye van kikerülni... akár beteg akár öreg akár félszemű akár sánta... A kiscicákat mindig hamar elviszik. nekik jók az esélyeik, Az idősebb macskák már kevésbé kelendőek. pláne ha betegek vagy sérültek. Én ezért határoztam el hogy olyan cicáknak szeretném majd szebbé tenni az utolsó éveit akik az egész életüket úgy élték le hogy nélkülöztek, vagy kevésbé kaptak gondoskodást, szeretetet..
2021. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!