Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 3 hetes macskám leugrott...

A 3 hetes macskám leugrott egy magas szekrényről és rosszul érkezett a lábára. Sajnos kemény volt a föld, csempére esett. Észrevettem, hogy az első bal lábára sántít. Állatorvoshoz nem tudok menni, mit csináljak? 24 órán belül renbe fog jönni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 8. 13:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
18%

A kismacskáknak pont, hogy még rugalmasabban az izületei, csontozata, ezért nehezebben törik. Láttam már egy kismacskat leesni egy fa tetejéről, pont nem értem oda, hogy elkapjam a föld felett, de azonnal felállt és szaladt tovább.

Ha rá tud állni, csak fáj neki, akkor nem törte el, lehet csak meghúzta, rosszul érkezett, de ettől függetlenül mindenképp el kéne vinni állatorvoshoz.

2021. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
61%

#20

Leugrik a kismacsek, majd sántít és a gazda ahelyett, hogy elvitte volna állatorvos, ide írta ki, hogy mit kell tenni, mert az apját nem érdekli, ő meg nem fog gyalogolni, hanem várja a csodát.....

Az ilyennel te mit csinálnál? Megtapsolnád meg gratulálnál neki?

És, ami a legszomorúbb, még napi több száz ilyen eset van....

2021. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
44%

"Az ilyennel te mit csinálnál? Megtapsolnád meg gratulálnál neki?"


Nem tapsolnám meg ,de nem is feszíteném fortyogva keresztre...

2021. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
24%

23


Igazad van. Sok a gyűlölködő, aki már atlep bizonyos határt.

Egy bizonyos fokig érthető ez a reakció is. Tudjuk, hogy valahol szenved(?) egy állat (mert valaki leirta ide) , de nem tudunk rajta segíteni.

Nem tudom te mennyire vagy allatbarat, mennyire vagy érzékeny a problemaikra (éhezés, kínzás, felelőtlen tartás miatt szenvedés stb..) ezért kicsit máshogy próbálom érzékeltetni, mit éreznek az ilyen emberek :

Pl gondolj egy szerettedre, gyereked, párod, szülő..most gondolj arra, hogy valami történik vele (megserül, bántják, éhezik egy lánchoz verve stb..) és hogy mindezt tudod, látod, hallod, de képtelen vagy oda menni segíteni, mert mondjuk a világ másik végén vagy, vagy egy törhetetlen üvegfalon keresztül nézed bezárva..stb.


Nem tudjuk mi történt. Csak azt, hogy valahol egy állat szenved. Ez sokaknál kiveri a biztosítékot. Van aki könyörög, van aki szid, van aki próbál segíteni.

Persze a problematol függ mi a reakció.

Az én nézetem az, hogy ha valakinek legyen az ember vagy állat valami láthatóan fáj, akkor segíteni kell neki.

Nem vagyok sem allatvedo, bár humanista sem.

Ez egyszerűen csak egy felelős gondolkodás az emberben.

Vagyis az kellene legyen.

Nem véletlenül gyűlölik egymást az emberek. Gyűlölködés az megy. Tenni valamit? Ugyan!


Láthatóan kezd csökkenni az intelligencia szint, és itt nem feltétlen az értelmi, inkabb az érzelmi intelligenciára gondolok.

Mintha szándékosan bitítanák el az embereket. Egyre érzeketlenebbek.

Fog ez még fájni nagyon. De akkor már mindegy lesz.

2021. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
52%

*butítanák


Egyébként ezt a felelősséget mindenkinek vállalni kell/ene, aki úgy döntött magához veszi.

Ugyan úgy mint, amikor gyerek születik. Vállalod, hogy vigyázol rá, megóvod, eteted, apolod, orvoshoz viszed..

Ha ez nem megy, nem akarod, akkor nem tervezel vele, vagy örökbe adod.

Sajnos nem mindig így történik ott sem.


Egy biztos, ha rajtam múlna letoltendo börtönnel büntetnék sok embert, bizonyos dolgokért, aki eddig megúszta. Es intelligencia szinthez, tesztekhez kötnék jó pár dolgot mind a gyerekneveléssel, mind az allattartassal kapcsolatban.


Akkor nem szenvedne ennyi.

2021. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


Ha rá tud állni akkor valószínűleg nem törött.

Ha eltort, be kell vinni orvoshoz.

Ott az internet előtted. Keress rá hol van a közeledben.

Barataid, vagy azok szülei nem tudnak elvinni?

Ha nincs messze menj gyalog.


Ha apukád ennyire érzéketlen. A legjobb amit tehetsz a macskával 9da adod valakinek, akinek ez nem okoz problémát.

Ez így nagyon nem oké.

Volt mar cicad. Ezer olyan dolog lehet, amivel el KELL menni orvoshoz! Bármikor! Sőt, olyan is, hogy azonnal! Ez nem játék.

inkább add oda valakinek, aki tényleg gondját tudná viselni és orvoshoz vinni, amikor szükséges.

Ne hagyd, hogy szenvedjen emiatt.

Vagy hirdesd meg. Talán jelentkezik valaki ilyen kicsi cicáért. Bar meg az anyja mellett helye.

Nem kell martirkodni.

Ha valóban ennyire érdekel a sorsa, vidd orvoshoz holnap ha sántít vagy fájdalmai vannak, és jobb ha keresel másik gazdit neki. Az ő érdeke.

2021. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
37%

"Nem tudom te mennyire vagy allatbarat, mennyire vagy érzékeny a problemaikra (éhezés, kínzás, felelőtlen tartás miatt szenvedés stb..) ezért kicsit máshogy próbálom érzékeltetni, mit éreznek az ilyen emberek :


Pl gondolj egy szerettedre, gyereked, párod, szülő..most gondolj arra, hogy valami történik vele (megserül, bántják, éhezik egy lánchoz verve stb..) és hogy mindezt tudod, látod, hallod, de képtelen vagy oda menni segíteni, mert mondjuk a világ másik végén vagy, vagy egy törhetetlen üvegfalon keresztül nézed bezárva..stb"


Na aki ilyeneket ír ,az már klinikai eset...

Eszméletlen h egyesek mit képzelnek magukról...

2021. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
38%

27


Na, pont az ilyenek miatt történnek meg ezek a dolgok. Az ilyenek miatt szenvednek ennyit az állatok. Ráadásul tipikus gyűlölködő vagy, totálisan érzéketlen.

Teljesen normális hangnemben beszéltem, nem vadoltalak semmivel. Erre beszolsz. Plusz azt se vagy képes felfogni, hogy csak érzékeltetni próbáltam egy példával azt, amiért itt sokan gyűlölködő hangnemben reagáltak.

Sajnálom, nem gondoltam, hogy te is az vagy. És még csak értelmezni sem tudod, amit írtam.

Gondolom az se tűnt fel, hogy egyet értettem veled ebben.

Nagyon buta ember vagy. És végtelenül rosszindulatu. Az ilyeneket messzire kerülöm. Olyanok mint a rohadt hús.


Nem csodálom, hogy itt töltöd a napjaidat.

2021. júl. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
94%

Az enyém 4 hónaposan zúgott le az erkélyről, 3.emeletről. A mellső könyökük 3 darab gumós csontból áll, neki ebből letört egy a helyéről. Ezt csavarral és két szöggel rögzítette az orvos, gyönyörűen meggyógyult, idén lett 10 éves.

A probléma az kérdező, hogy nem látsz bele a macskába, ezért kéne minél hamarabb elvinni egy rendelőbe ahol röntgen is van, mert ha eltört ha nem, akkor is fájdalmai vannak, és minimum ezzel már kezdeni KELL valamit, nem hagyni szenvedni. Amikor velünk ez az esés történt még anyummal laktam, este későn közölte velem hogy nem hajlandó elvinni ügyeletre, szóval fogtam magam és minden pénzem és elindultam gyalog, persze aztán utánam jött és elmentünk kocsival együtt. Akárhol is laksz van busz, vagy vonat, vannak ismerősök, bicikli, vagy a saját lábaid. Ha tényleg fontos neked ez a kis szaros macska akkor egyből indulsz, részletben is lehet sok helyen fizetni és ha ide ki tudtál írni egy kérdést akkor interneted is van, tehát meg tudod nézni hogy hol van rendelő.

Remélem azóta sikerült elvinni mert már este van és valószínű nincs nyitva semmi :(

2021. júl. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
38%

"Na, pont az ilyenek miatt történnek meg ezek a dolgok. Az ilyenek miatt szenvednek ennyit az állatok. Ráadásul tipikus gyűlölködő vagy, totálisan érzéketlen"


Haha ,és még én vagyok gyűlölködő...


Mit képzelnek itt egyesek magukról...

2021. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!