Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom megsimogatni a...

Hogyan tudom megsimogatni a macskát?

Figyelt kérdés

Adott a szomszéd macskája, akit szeretnék megsimogatni néha, ha kint van a közös kertben. (A szomszéd megengedte)

A probléma az, hogy a macska elszalad előlem. Van bármi módja, hogy kergetés nélkül megsimogassam?



2021. júl. 8. 15:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

#10 Olvastad a válaszom?

Hol írtam, hogy te ezt írtad?

De ha folyton elszalad, akkor majd ezredjére biztos ottmarad, mert már nagyon elfáradt miattad, nem?

Egyáltalán mi a f@sznak kell ezzel riogatni az állatokat? Nem azért vannak, hogy simogassad őket.

2021. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%

#11 : Hát te hülye vagy, sehol nem volt szó erőszakról. És igenis azért (is) vannak hogy szeretetet adjunk nekik, ergo simogassuk. Ez az ember részéről egy kedves, szeretetteljes gesztus, nincs benne semmi rossz.

Kérdező, ülj le és próbáld úgy is magadhoz csalni, eleinte csak maradj nyugton és hagyd hogy a cica felfedezzen téged, ha szagolgat stb akkor csak hagyd neki, ne mozdulj mert egyből elszalad, ha a kezedet szaglássza akkor lassú mozdulattal próbálhatod simizni a pofiját, de mindig csak egy kézzel, a másik maradjon ahol volt.

Lehet jutifalattal is próbálni, de előtte kérdezd meg a gazdiját hogy mit adhatsz neki.

A lassú pislogás is jó, nem baj ha nem viszonozza egyből, legyél kitartó :)

De ha nagyon nem érdeklődik akkor tényleg hagyd, néha indokolatlanok és csak menekülnek, ez se baj, akkor ő ilyen félőske.

Saját cica nem lesz ilyen, megismer, megtanul téged, vágyik a gazdi közelségére, de akkor se mindig hagyja magát simizni.

Enyémek nagyon bújósak, de van hogy elfutnak előlem, nem tudom miért de nem is csesztetem őket ha ilyen kedvükben vannak. Utána úgyis jönnek ölbe, ebben a dögmelegben is úgy érzik jól magukat ha belém vannak bújva xD

2021. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem értem mi baja van itt egyeseknek... Nem azt kérdezte, hogyan tudná megnyúzni, csak barátkozna a cicával, talán a cicának is jobb lenne, ha tudná, hogy nem kell tőle tartani, akárhányszor meglátja.


Persze lehet, hogy félénk cica, de írja is, hogy nem kergeti... Egyébként a cica aktuális hangulatától is függ, lehet, hogy ezerszer elszalad, majd egyszer úgy dönt, hogy odamegy. Nekünk van egy ilyen cicánk, néha át lehet esni rajta a kertben, utána meg csak enni jön és viszontlátásra, a bokrok alatt fetreng egész nap.


Egyébként amikor mégis oda kellett édesgetni rendszeresen (kezelés miatt) én leültem a földre és folyamatosan beszéltem hozzá, játszottam a fűvel, stb, aztán mikor közel jön, nem egész kezet mint a kutyánál, csak egy ujjat megszagoltatni vele és várni mi az ítélet. Akárhogy is lassan és türelmesen érdemes próbálkozni. Nem garantált a siker, de a cicának sem fog traumát okozni...Mégiscsak kinti cica, gondolom találkozott már egy-két dologgal életében.

2021. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
19%

Értetlenek vagytok...

Hol mondtam, hogy kínozni akarja a macskát?

Egyszerűen arról van szó, hogy ne akarjuk már ráerőszakolni szerencsétlen állatokra a szeretetünket, ha többször is kimutatja, hogy nincs rá szüksége!

Békén kell hagyni, nem fogsz sikerrel járni!

2021. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%

Értem, amit mondasz, csak nem értek egyet. Szerintem jócskán túlreagálod. A cica a szabadban van, bármikor arrébb tud sétálni, ha annyira fenyegetve érezné magát, tud fújni/karmolni/harapni, nem plüssből van.


Annyi szerencsétlen sorsú cica van, akikért hangot kell emelni, itt a kérdező tök ártalmatlan.

2021. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
68%
Az enyém nagyon fél mindenkitől, kizárólag én simogathatom. Ha nem vagyok itthon, az öcsém eteti, de tőle is fél...7 éve van itt a cica, öcsém azóta próbálkozik...
2021. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!