Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet? Mit csináljak...

Mi baja lehet? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Egy hete befogadtam egy kóbor nőstény cicát (a mellettünk lévő erdőben volt). A kertünkben telepedett le, de nem hajlandó bejönni az udvarra, a házba főleg nem. Eleinte bizalmatlan volt, de utána már hallgatott a nevére, elém szaladt, jött is velem, jó étvágya volt. Szerette ha simogattam, nem fújt, nem kapart olyan nagyon nyugodt cica lett. Megfogni viszont nem hagyta magát. Éjjelre viszont mindig elment valahová.

Ma reggel nem jött a hívásokra, úgy kellett őt megkeresnem, a málnásban találtam meg. Nem jön ki ha hívom, nem is nyávog, pedig nagyon kommunikatív macska. Adtam neki enni, inni, de semmi nem fogyott. Ha hozzáérek fúj, kaparni akar. Nem látom véresnek, szőre sem hiányzik. Egész nap fekszik, alszik. Hányni nem hányt és hasmenése sincs.

Mi baja lehet? Van ötlet? Állatorvos nem jön ki és 100 km- re van a rendelője. Autóm nincs.



2021. júl. 14. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem kötődik hozzád, csak kihasználja, hogy adsz neki ételt - alap szerintem természetes
2021. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Lehet hogy valaki bántotta és nem képes bízni az emberekben újra.
2021. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem azért csinálja mert beteg lenne?
2021. júl. 14. 15:05
 4/11 A kérdező kommentje:

Kijött a málnásból a rendes helyére, de nagyon lassan mozog, a két hátsó lábát húzza. A székre se tudott felugrani, pedig próbált. De továbbra sem iszik, se nem eszik.

Akkor ezek szerint valami vagy valaki bántotta szegényt. Tudok rajta valahogy segíteni?

2021. júl. 14. 15:38
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Vidd orvoshoz.
2021. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Hiába van messze a doki és nincs autód, csak úgy tudsz rajta segíteni, ha orvoshoz viszed. Esetleg megkérdezheted a családot vagy ismerősöket, hogy nem tudnak-e segíteni eljuttatni a macskát.


Vagy B terv: ha van a közeledben macskamentő szervezet, keresd meg őket!

2021. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Hat pedig allatorvoshoz kene vinni. Egy oltatlan, kobor (gondolom) ivaros macska annyi minden betegseget elkaphat, hogy most kar talalgatni, hogy melyik is lehet az.

Es ha tudnank mi is a baja, tudnad otthon kezelni? Sajnos nem hiszem.


Hol laksz kerdezo? Biztosan tudunk segiteni allatorvos keresesben, egyszeruen keptelen vagyok elhinni, hogy 100 kilometerre van a legkozelebbi.

2021. júl. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Tudom nehézkes megoldani, de orvos.
2021. júl. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mizu azóta?
2021. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aznap estére már evett, hagyta magát megérinteni, de azért elvittem másnap orvoshoz egy ismerőssel. Csontja nem tört el, csak sebei voltak, de el lett látva. Az orvos azt mondta nem súlyos, csak valószínűleg nagyon megijedt. Kapott vitamint is olyan macskának valót. De már rendesen futkosott másnap, fára mászik, egeret is kaptam tőle.
2021. júl. 25. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!