Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretem az állatokat -tehát...

Szeretem az állatokat -tehát bántásról szó sem lehet-, de mégis mit csináljak a szomszédok macskáival, ha állandóan gondot okoznak nálunk?

Figyelt kérdés

A kertben a pázsit állandóan tele van macskasz@rral, a bejárati ajtókat és a pinceablakokat rendszeresen levizelik, a teraszon lévő párnákat, székeket összesározzák, tavaly a hintaágy párnáját szétcincálták darabokra stb...stb...

Ti mint felelős macskatartók, milyen -valós- megoldást javasoltok a probléma megoldására?

(Ne javasoljátok a kutyatartást.)



2019. ápr. 18. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát igazából az egyetlen hatásos megoldás (a kutyán kívül) ha körbe keríted a kerted. Ahol fel tud ugrani, oda tüskéket teszel stb... Mindenki mondja, hogy citrom meg fahély meg ecet... Az duma
2019. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Macskásként mondom:

A macska nem kakál pázsitra, csak olyan helyre, amit be tud kaparni.

Nem cincál szét semmit darabokra, ez kutyára a jellemző.


Fentiek alapján nehezen hiszem, hogy a kérdés valós.

2019. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk elég gyakran olyan helyre xarnak, ahol nincs elkaparva...cáf. Spricceld le vízzel, ha meglátod.
2019. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Kerítés, plusz javasold a szomszédodnak az ivartalanítást.

Nem tudom hogy tudják levizelni az ajtót, de gondolom úgy hogy jelölgetnek, akkor pedig ivarosak.

Mindenképp beszélgess a szomszéddal.

2019. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

#3

Akkor az nem macska volt.

A süntől a menyétig, görényig bármi mászkálhat éjszaka a kertben.

2019. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Max. az ivaros kandúrok nem kaparják el az ürüléküket, területmegjelölési céllal. Ők is jelölgetnek.

A megoldás tehát az ivartalanítás. Én macskás vagyok, ugyanúgy zavarnak az ivaros kandúrok, pláne, hogy bántják az ivartalanított macskáimat.

Én azt csináltam, hogy 1. megpróbáltam megkeresni a gazdit és rávenni az ivartalanításra 2. ha nem lett meg a gazda, akkor élvefogó csapdával befogtam őket (állatvédő szervezettől kaptam kölcsön) és ivartalaníttattam. Azóta béke van.


Az meg, hogy összesároznak ezt-azt... hát ez legyen az életben a legnagyobb probléma.

2019. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

Nekem is vannak macskáim,nem járnak át másokhoz.De szerintem sem szoktak piszkolni a fűbe,inkább földre, ahol kaparni tudnak.

Van macskatávoltartó spray állatboltokban, egy ismerősöm használta, neki bevált.Be kell fújni a helyeket, ahova nem akarod hogy jelölgessen.

Vagy ha látod őket nálad, hangos hirtelen zajjal ijeszd meg, hogy hazafusson.

2019. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

A kutyán kívül szerintem talán a görgős macskabiztos kerítés válhat be. Az ivaros macskák mindent megjelölnek, nálunk a homokozót kellett lefedetni a szomszéd macskák miatt. Ez egy teljesen valós probléma.

Fotózd le az okozott kárt, ha tudod és beszélj a szomszéddal. Teljesen nyugodtan üljetek le megbeszélni a problémát.

Sajnos nálunk kizárólag a kutyatartás hozott tartós megoldást, de talán nektek nagyobb szerencsétek lesz.

Azt viszont mindenképp javaslom, hogy ne vásároljatok semmiféle csodálatos macskariasztó szert, vagy készüléket, mert semmit nem érnek.

2019. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Macskásként mondom:

A macska nem kakál pázsitra, csak olyan helyre, amit be tud kaparni.

Nem cincál szét semmit darabokra, ez kutyára a jellemző.

Fentiek alapján nehezen hiszem, hogy a kérdés valós."


Fentiek alapján nehezen hiszem, hogy normális aki ezt válaszolta.

Sajnos pont ilyen szomszédaim vannak.

Mindent letagadnak és mindenki szavát kétségbe vonják.

"Az ő macskájuk ki sem megy a kertből" mondják.

Tehát marad az élvefogó csapda.


A többi -amúgy egymásnak is teljesen ellentmondó- tanácsot, ötletet mindenkinek köszönöm.

2019. ápr. 18. 17:56
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinti-benti cicám van, velünk jön sétálni, ha megyünk a kutyámmal. A múltkor elkapott egy szomszéd, hogy neki is lett egy cicája, ő is utcáról fogadta be és szokta látni, hogy az enyém bemegy hozzájuk a kertbe, az ő cicusához. Mondta, hogy nem gond, csak nem szeretné, hogy baj legyen, az enyém nem agresszív e, stb. Mondtam, hogy teljesen rendben van, oltott, ivartalanított. Sajnos megakadályozni nem tudom, de ha nem akarja, hogy bejárjon, felőlem nyugodtan öntse le vízzel, 2 alkalom után valószínűleg megtanulja :)
2019. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!