Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni velük?

Mit lehet tenni velük?

Figyelt kérdés

Ma hazafele jövet az út mentén láttunk kiscicákat, ott játszadoztak a fűben, iszonyú veszélyes volt számukra. Megálltunk, szólítottam őket, szaladtak oda hozzám (ez arra is utalhat, hogy van/volt gazdájuk) beljebb tereltem őket az út mentéről és adtam enni nekik, mert pont volt nálunk konzerv. Egy tanya volt bentebb, egy ideig kerestem velük az anyjukat, kísértek hűségesen, de sajnos nem találtam sehol..ember pedig nem volt kint, hogy megkérdeztem volna..aztán kicsit távolabb megláttam két kutyát szabadon engedve, így betereltem őket egy szalma lerakodó helyre azt remélve, hogy ott lefekszenek.

Aztán párom (aki várt a kocsinál) hívott, hogy menjek, mert visszafele is követni fognak az úthoz..a szívem szakadt meg, láttam, hogy értetlenül néznek, de elkellett szaladnom..este is volt, illetve egy hosszú útból jöttünk haza. Nem nagyon tudtam volna mit tenni. De nem hagy nyugodni a téma. Mit tehetnék értük? Nézzünk rájuk pár nap múlva? Esetleg kérdezzük meg az ott lakókat, hogy nem-e valamelyikőjüké? 6-an vannak, sajnos nem tudnánk befogadni albiba őket, ha úgy van..Vagy ha tényleg árvák, akkor menhely?


Köszi, ha segítesz!:)



2021. júl. 23. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tenném, már csak a kutyák miatt is, hogy ideiglenesen befogadnám őket, és plakátot tennék a helyszínre, hogy őket találtam, és ha senki nem jelentkezik, akkor feltenném a megfelelő fórumokra, hogy ingyen elvihető kiscicák gazdit keresnek. Szerintem pár nap alatt találnál nekik szerető gazdit, ha a megfelelő fórumokat megtalálod (facebook, jófogás, ...).
2021. júl. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vinnék egy dobozt minél előbb, begyűjteném őket és a megye összes menhelyének, illetve állatos/macskás csoportjának írnék facebookon, hogy sürgősen gazdit keresnek. Cuki képekkel megspékelve. Esetleg videóval ahogy játszanak, attól elcsábulnak az emberek.

Biztos a te környékeden is vannak olyan emberek akik arra tették fel az életüket hogy állatokat mentenek akár privátban, nálunk van pár, és ők mindig figyelemmel követik ezeket a csoportokat, be szokták őket fogadni.

Nagyon szép tőled hogy így érdekel a sorsuk, jó ember vagy!

2021. júl. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Illetve jut eszembe, van egy ilyen lehetőség is:

[link]

De elvileg fizetni kell a stolgáltatásért, azt nem tudom hogy mennyit, érdeklődni kell telefonon és úgy el tudod dönteni hogy belefér-e.

2021. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező valóban jó ember.
2021. júl. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Sajnos elhozni nem tudjuk magunkhoz, a főbérlő nem enged ide állatokat. Illetve ki tudja meddig nem találnánk gazdit, és egyszer jön, és meglátja..:(

Viszont akkor felveszem a kapcsolatot menhelyesekkel/állatmentő szervezetekkel, tudok is egy párról a városban.


Arra szerintetek van esély, hogy az anyjuk megvan, csak pl vadászni ment, amikor ott voltunk? Ők pedig addig elcsavarogtak? Mert akkor viszont az anyjuknak fájna a hiányuk, ha elhozzuk/elhozzák onnan a piciket.


Köszi, hogy így gondoljátok! :)

2021. júl. 24. 09:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp beszélek a Világot Nekik alapítvánnyal is :)
2021. júl. 24. 10:28
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Elajándékozhatod a macskákat, biztos van olyan, aki befogadja őket.
2021. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7


Mégegyszer leírom, nem tudom az albérletbe elhozni őket! 😔

2021. júl. 27. 11:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Hetes vagyok


Kiplakátolhatod az utcára, hogy ingyen elvihetők, kérdezel embereket, stb… Nem is muszáj albérletbe felvinni. Ha van olyan családtagod, aki befogadna párat, add őket oda nekik.



Remélem tudok sekíteni.

2021. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*segíteni
2021. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!