Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek velük, lehet...

Mit kezdjek velük, lehet tenni valamit szerintetek? Jogos a szomszéd haragja? Szerintetek ő szoktatta oda?

Figyelt kérdés

Kisebb városban lakunk és ahol lakunk a szomszédban galambok vannak.Nekem pedig négy cicám.Napi szinten 3szor etetem őket és jutalomfalatokat is adok nekik.Van mikor azt eszik amit mi például ha hús leves van vagy pörkölt ilyesmi abból a hús.Szoktam nekik konzerves húst is adni és macskatápot.Mind a kettőből whiskas.Nekem úgy tűnik hogy elég ételt kapnak mert van mikor még hagynak is maradékot.Ennek ellenére megfogják a galambokat...Nem mindig eszik meg(bár legtöbbször igen).Az előző herélt macskám is megfogta még úgyis hogy herélve volt és a szomszédom megmérgezte...Régen nem jártak át ezek a macskáim de a szomszédnak nincsenek állatai így a maradékot megkapják ott...Édesapám azt mondta hogyha nem találok ki valamit ellenük akkor kénytelen lesz elajándékozni őket. (Két herélt fiú cica és 2 ivartalanított nőstény).

Előre is köszönöm.

17/L


2010. aug. 24. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A cica vadászik. Ha éhes, ha nem. Mi a bizonyíték, hogy más macskák nem járnak oda galambhúsért?
2010. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek nem kéne a szomszédnak etetni őket.Az meg hogy megfogják a galambokat nem azon múlik éhesek-e szerintem csak a vadászösztön.A kerítéssel kéne valamit csinálni hogy ne tudjanak a macsekok sem átmenni.
2010. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mi a p*csa? macskákat kell elvinned a szaros galambok miatt? azok a legundorítóbb állatok, mindent összeszarnak, belepik az utcákat is, sikerekben gazdag vadászatot kívánok a macskáidnak, a negatív kritikát meg szard le
2010. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy macskának semmilyen kerítés nem akadály szerintem. És azért gondoljuk hogy a mi macskáink mert találtam már tollat és/vagy halott galambot.Azért gondolom hogy átszoktatta őket mert egy másik szomszédnak két házzal lentebb is vannak galambjai de oda még soha nem ment át.Félek hogyha megeteti őket megint megmérgezi őket és inkább elajándékozom és biztonságban tudom őket mint hogy meghaljanak.De szerintetek tehetek valamit hogy maradhassanak?
2010. aug. 24. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Én feljelentettem volna már az első mérgezett cicánál.Mondjátok meg neki hogy ne etesse őket és ha találtok egy mérgezett cicát fel lesz jelentve mind a kettőért.Hátha észbekap.
2010. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre de azt mondták a szüleim hogy mivel anyagi kárt okoz neki a cica így jogos és nem jelenthetjük fel...
2010. aug. 24. 20:52
 7/11 Norczy ***** válasza:
de a szomszéd nektek is kárt okoz, nem mellékesen álattkínzást követ el a mérgezéssel! Nektek is vannak jogaitok! A galamb meg repüljön el! Nálunk is van a szomszédban versenygalambász és mégse fogta meg a macska 1 galambját se! Mert a tetőre nagyon nem jut fel.a szomszédotok Hogy tartja őket? A földön, röpképtelenül? Nem mindig csak neki van igaza.
2010. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg ha eteti a macskát akkor nem védekezhet ilyesmivel mert ő csalogatja gyakorlatilag oda a macskákat.
2010. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mergezd meg a galambokat, nem lesz vele tobb gond -_-!
2010. aug. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk szabályozás tiltja a galambok etetését, nem tudom, hogy nálatok van e ilyen rendelkezés, ilyennel esetleg be lehet fenyegetni. azzal meg főleg, hogy megmérgezte a macskátokat.
2010. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!