Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS!Bogarak vannak a macskámba...

SOS!Bogarak vannak a macskámban mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van két benti brit macskám.Soha nem mennek ki.1 hete viszont kiszökött az egyik kb 5 percre.Ma ahogy simogattam őket észrevettem egy kis bogarat a füle mögött az egyiknek.Majd rávilágítottam és megláttam vagy 6 db-ot.Nem hiszem hogy bolhák mert nem ugrik csak nagyon gyorsan szalad.Tele van fekete pöttyökkel is a füle mögött.A másikba bogarat nem találtam csak a füle mögött pöttyöt.Kiszedtem egy pár pöttyöt de nem látszik lárvának csak szimpla kosznak.Folyamatosan mozognak a kis bogarak.Nem látom se atkának se bolhának.Holnap megyünk állatorvoshoz.Addig valami tipp hogy mik ezek?
2021. júl. 28. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bolhák. Nem ugranak a macskán, ott szaladnak. Ha kijönnek a bundájából, akkor ugrálnak.
2021. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MDCs válasza:
100%
Bolhák. Hiába nem ugranak ezek is bolhák, vagy atkák. Mindenesetre, nem kell aggodni, így egy nap alatt nem kéne nagy bajnak lennie. Majd ha minden okés lesz az állatorvosnál ő ajánl majd bolhaölő sampont és talán bolhaölő nyakörvöt is.
2021. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így kezdődött a benti cicámmal. Viccelődtünk és mondtam, hogy nem is bolhás. Abban a pillanatban egy kis vörösesbarnás bogarat láttam benne. Először ajánlásra megfürdettük, úgy jobban látszódott, hogy van benne pár darab, amiket kézzel kiszedtem. (Már amit találtam). Na akkor ugráltak. Semmi előjele nem volt, rendszeresen néztem és cseppentettem. Aztán állatorvosi utasításra kaptunk valami fürdetőt, ami kiszedte belőle a bolhákat, utána átkeféltem a bundáját, amikor már megszáradt. Azzal is sikerült kiszednem néhányat, a többi pedig csak kihullott. Emellett kaptunk a fürdés utánra cseppet, ami elvileg megöli a maradék bolhát is. Azóta nem látok benne, pedig alaposabban vizsgálom. A házban mindenhol domestosos felmosás, ecetes spray a bútorokra és ennyivel megúsztuk elvileg. Most telt el egy hét azóta.

Én nem vittem el állatorvoshoz a többi állat miatt, elég volt felhívni és csak nekem odamenni.

A furminátor egyébként sokat segített ebben a helyzetben, kiszedni a nem oda való állatkákat. Szerencsére az én cicámban nem hemzsegtek, csak néhány darab volt benne, amit hamar le is kezeltünk az állatorvosi segítségével.

2021. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk kint van kutya, aki bolhátlanítva van, de még így is a cipőn, ruhán bizony bekerült a benti cicára. Bolhát nem láttam a cicában, de vakarózott és a füle mögött és a farka tövén fölül a hátán vannak "teszt területek", széthúzod a szőrét és ha kicsi fekete pontokat látsz, akkor bolhás, ilyenkor kezelni kell. Mi is az eset óta rendszeresen bolhátlanítjuk a benti cicát is.
2021. júl. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!