Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor mi üt a macskámba?

Ilyenkor mi üt a macskámba?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy hónapja kezdte el ezt a hülye szokását, hogy hajnali 4 és fél 5 közt elkezd jó magas, panaszos hangon nyávogni, amivel engem rendszeresen felébreszt... Általában a fürdőszobában ül ilyenkor. Éjjelre ki van zárva a szobából, a konyhában és a fürdőben mászkálhat. Ma hajnalban mikor megint a legjobb álmomból ébresztett fel, rázártam a fürdőajtót, egyből csend lett (vagy csak nem hallottam). Volt olyanra is példa, hogy ha már felébresztett, kimentem pisilni, majd visszafeküdtem és csend lett. Mintha csak az lenne a célja, hogy engem kiverjen az ágyból, ha csak 2 percre is...
2019. júl. 3. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák mindig pontos jelzésekkel tudatják a gazdának hogy igénylik e a figyelmet vagy sem az adott pillanatban. Lehet tényleg csak tudatni akarja hogy kipihente magát és unatkozik. Anno a cicám velem aludt az ágyon, este már aludt mikor én még ébren voltam. Majd lefeküdtem én is, hajnal 4 óra körül cibálta rólam a paplant. Nem volt mit tenni, felkelni és vinni az udvarra. Egyébként kijárós a cicád vagy csak benti cica?
2019. júl. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az enyém velem alszik és ha napközben jól kifárasztom,sokat játszok vele akkor egész éjjel végig alszik.De ha nyávog nem lehet hogy éhes,szomjas,ki kell mennie? Nekem csak ilyenkor nyávog
2019. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Benti cica, alomhoz hozzáfér, kaja este van, vize van. Lehet tényleg csak tudatni szeretné hogy felébredt :D
2019. júl. 3. 10:25
 4/7 Halmai Annamária válasza:
0%

Éjszakai életmódot folytató állatok lévén a macskák (elsősorban a fiatalabb példányok) gyakran hiperaktívvá és játékossá válnak az esti vagy a hajnali órákban. Az ilyen időszakokat „esti/éjszakai őrületnek” vagy „fél órás őrjöngésnek” is nevezik.


Ezért nem tartok macskát lakásban. A macska egy éjszakai ragadozó, nem 4 fal közé való.

2019. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem hiperaktív vagy játékos, egyszerűen ordít ameddig fel, nem ébreszt.
2019. júl. 3. 10:59
 6/7 anonim válasza:
az egyik barátnőm cicája ugyanezt csinálta napokig és a csajnak már nagyon elege lett.Azt találtam ki hogy próbálja meg hogy engedi hohy a cica vele aludjon,vagy ha nem is konkrétan vele akkor legalább a szobájában.Na azóta nem nyafog éjjel. szerintem egy próbát megér
2019. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aludt velünk, de párom nem bírta (mindig az ő oldalán aludt és imádta a karmait hajnali kettőkor beleállítani a lábfejébe) ezért raktuk ki.
2019. júl. 6. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!