Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a macskákról?

Mi a véleményetek a macskákról?

Figyelt kérdés
Az én személyes véleményem az, hogy aranyosak. És a ti véleményetek?

2021. aug. 9. 09:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%
Aranyosak ez így van, de önzők és erőszakosak is.
2021. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Ez adott macskától függ, mert eléggé eltérő a személyiségük. Fajtánként erős különbségek vannak, de még fajtán belül is más-más némelyik macska. Persze az "alapprogram" azonos, az ösztönök, egyes viselkedési elemek, de azon felül...


Nekünk két cicánk volt, ráadásul testvérek. Az egyik egy állandóan hangoskodó, mindenkivel barátságos, állandóan falánkoló, nem túl eszes és kissé vakmerő személyiségű volt, míg a másikuk gyáva, "kevés embert kedvelő", ritkán nyávogó, pákosztos (szemben a másikkal aki sosem nyúlt le semmit, inkább kinyávogta-kicukiskodta magának ami kellett) és meglepően lusta macsek.


Olyanok voltak így, mint két ember, akiknek személyisége egészen más.


Nehéz így "teljes képet" alkotni a macskákról. Vannak köztük szimpatikus, jó fej állatok és idegesítő, alattomos egyedek is. Sok múlik a nevelésükön, az életük elején tapasztalt élményeken is.

2021. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
29%

Oszinten?


Nem haziallatnak valo.


Sokan azt hiszik olyan szinten van mint a kutya, de nem.


Evolucio soran nem alakult ki macska es ember kozott semmilyen kapcsolat, kutyakat viszont mindig is hasznaltak vadaszatra, allattartasnal is.


De ez csak az en velemenyem.


Remelem ezert nem torlik ki a kommentem a moderatorok, mert itt van egy vagy ket nagyon erzekeny akik magukra vesznek mindent.

2021. aug. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
36%

A sajátjaimat szeretem.. Általánosságba véve az összes benti cicát szépnek, aranyosnak tartom.

A kinti kóborokat nem. Évről évre pofátlanabbak. Nem csodálom hogy ölik őket. Rosszabbak mint a patkányok.

2021. aug. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
A kedvenceim,érteni kell a nyelvükön,mert mindegyik más és más egyéniség.Arra lennék én meg kíváncsi,hogy vajon ők mit gondolnak rólunk?Kihasználhatónak tartanak?,ha kedvesek hozzánk akkor eltartjuk őket,mindent megkaphatnak.
2021. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%

3.


Általában azok a nagy macskautálók-kutyaimádók akik szeretik, ha a háziállatuk "csicska" üzemmódban létezik, idétlen trükkökre idomítható, és semmi öntudata nincs. Különösen falvakban jellemző máig, hogy sokan megverik a kutyájukat, de az megy vissza talpat nyalni.


Egy normálisabb állat vagy ember fellázadna az ilyen bánásmódért, a kutyák viszont nem, vagy csak nagyon későn, ha már nincs más kiút.


Olyan, mint embereknél az, akivel ha rosszul bánsz akkor közli, hogy "lehet engem békénhagyni" (macska és egyéb állatok), és az aki egy rúgás után annyit mond, hogy "Köszönöm uram, kérhetek még egyet uram?"


Haszonállatként viszont a kutyák érdemei felülmúlhatatlanok, katonáknak, kutatóknak, vakvezetőknek - némelyik faj - tökéletes és a macskák ezt sosem fogják tudni még megközelíteni sem.



De ez a két faj "őseinek" életmódjában keresendő, a macskák többsége nem él csoportban, egymással állandóan rivalizálnak, területharc, míg a kutyák általában falkában vannak, ahol a vezért követik, bármi áron, akkor is, ha nekik az úgy alapvetően nem jó, de ez van beléjük kódolva. Kicsit rabszolga-mentalitásuk van.

2021. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
49%

#4

Ha utcára kerülsz, szerintem már az első nap magadtól mennél oda máshoz pénzt, de legfőképp ennivalót kérni, ugyanezt a macska máshogy jelzi.

2021. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%

Nem szeretem a macskákat és nem tartom őket egyáltalán aranyosnak csak mikor még kicsik,akkor tényleg cukik de ennyi.

Igazából szerintem nagyon negédesek és sunyik is.Ez az alap működésük és én ezt nem szeretem emberben sem ha ilyen.Nemhiába van a mondás hogy"Alamuszi macska nagyot ugrik".

Másik amit nem szeretek de arról ők nem tehetnek ezt előre leszögezem hogy amelyik ki van engedve megy össze-vissza és tele pisili és fossa más emberek kertjét mert abban van hogy az a macskaalom.Igénytelen emberek ne tartsanak macskát,ennyi.Kifutót kell nekik kiépíteni bár tudom az macera és akkor ott tudnak játszani,sétálgatni és a dolgukat elvégezni amit a gazdi dolga összetakarítani és nem idegen emberek dolga és szagolja a gazdája ne én vagy más idegen ember mert undorító és veszélyes is főleg egy terhes nőnek.Durva fertőzés tud kialakulni az ürülék miatt és a pisi sem túl higiénikus főleg ha kisgyerek is van aki a kertben játszik

2021. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
41%

8.


A macskák elássák a szart - kivéve amikor határvillonságok vannak két rivális között, mert akkor direkt nem. Egyszerűen fel kell ásni egy olyan területet ahová szeretnéd, hogy piszkítsanak, és oda fognak, mert ott a legkönnyebb, ahogy kaparható a talaj.


Bár itt is volt olyan "okos" szomszéd aki homokozót készített egy olyan környéken ahol 9 macska élt akkoriban. Naná, hogy mind azt kezelte wc-nek :D

2021. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%
2021. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!