Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor ivartalaníttatnátok a...

Mikor ivartalaníttatnátok a kandúr cicát a helyemben?

Figyelt kérdés

2 hét múlva egy kandúr macskát fogok magamhoz venni. A tenyésztővel való megállapodás után, nekem kell ivartalaníttatnom.


A már meglévő kandúromat 13 hetesen ivartalanították még mielőtt a tenyésztőtől hozzám került (ő másik fajta), és sosem volt semmi probléma a viselkedésével.


A legtöbb állatorvos ragaszkodik a 6 hónapos korhoz (azon a klinikán is, ahova mi járunk). Én viszont tartok tőle, hogy a cica ivaréretté válik addigra, és elkezd jelölni, vagy egyéb, nemkívánt viselkedésformákat felvenni, amiket talán az ivartalanítás nem szüntetne meg később. Ennél a fajtánál valamennyi tenyésztő eleve a korai ivartalanítást pártolja (4 hónapos kornál korábban).


Valahol próbálnék egy arany középutat találni, de nem tudom, mi lenne a legjobb nekünk, és a cicának főleg.


Ti mikor ivartalaníttatnátok a cicát?



2021. aug. 9. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hat hónapos kor reális lehet, ennyi idő alatt nem maradnak meg a félt rossz szokások, az se biztos, hogy rákezd bármelyikre.


Mi az oka annak, hogy a korábbi ivartalanítást javasolják? Bizonyára meg van indokolva a dolog.


Ha te korán szeretnéd, mondd el a dokidnak, hogy a tenyésztő ezt kéri/javasolja, nem hiszem, hogy belekötne.

2021. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm.

A rossz szokásokra rá fogok még kérdezni közvetlen az állatorvosunknál azért.


Alapesetben, szerintem valamennyi tenyésztő az ivartalanítás lehetséges elmaradásától (és ennek következményeitől) tart, ezért inkább "biztosra mennek". Utánaolvastam neten, léteznek tanulmányok, amik szerint nincs káros hatása a korai ivartalanításnak, ugyanakkor legalább ennyi létezik ennek az ellenkezőjét bizonyítva is, szóval már fogalmam sincs, mi lenne a helyes a cicára nézve.

2021. aug. 9. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos kor előtt még a herék sem szálltak le, nagyobb műtétre van szükség, aminek felesleges kitenni a macskát. 6-8 hónapos kor között a legideálisabb, ha addigra már jelöl is, nagy eséllyel el fogja hagyni ivartalanítás után.
2021. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most jöttem meg az USA-ból. 15 évig cicamenhelyen voltam őnkéntes, ott csak talált kiscicákat, és terhes/már nem tudok jól magyarul/ anyamacskákat gondoztunk. A cicákat, ahogy elérték az 1 kg sulyt, kb. 3 hónapos, vittük ivartalanitani. A doki megvizsgálja óket,egészségileg, főleg a kis szivüket, birják-e az altatást. 1 napig ott voltak megfigyelésen a mütét után, soha nem volt probléma velük. Mo-on az orvosok nem szivesen vállalják, több munka, nem elég képzettek hozzá. Meg ez a szokás. Sajnos, igy aztán nálunk sok cicus akkor is jelől, ha már ivartalanitott.
2023. jún. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!