Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire veszélyes, ha a...

Mennyire veszélyes, ha a fiatal kandúr cica verekszik egy másik macskával?

Figyelt kérdés
2021. júl. 29. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon! Kisebb sérülésektől kezdve súlyosabbokig terjedhet a kár, plusz bármit elkaphat tőle. Ezért kellene ivartalanítani és csak bent tartani. Aki nem tudja bent tartani, az ne is tartson macskát.
2021. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha nagyon eldurvul a harc, abból lesznek a tépett fülek, a karmokkal/fogakkal okozott és később elfekélyesedő sebek. Célszerű lenne ivartalanítani, ahogy fentebb is írták, utána már nem lesz kedve idegen macskákkal tökösködni.
2021. júl. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Az ivartalanítás nem sokat számít.

Nekem minden macskám balhés volt az ivartalanítás ellenére.

Előfordulhat súlyosabb sérülés,de szerencsére minket elkerült.

Mondjuk tályog tisztításban nagy gyakorlatra tettem szert.

Az szerintem kijárós macskánál ritka,hogy nem fordul elő.

2021. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Kifejezetten veszélyes. A legtöbb komoly és/vagy halálos macskabetegség is így terjed a legkönnyebben (a párosodás mellett). Nem is beszélve a direkt sérülésekről, mint harapás, karmolás, stb. De láttam már olyat is, ahogy egyik macska leüldözte a tetőről a másikat, akinek nem sikerült talpra esnie és eltört a lába.
2021. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Egy háztartáson belül, vagy az utcán idegen macskákkal?
2021. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Eléggé veszélyes, és baromi sok betegséget/fertőzést kaphat el így.

És igaza van az előttem levő egyik hozzászólónak, mert igenis ivartalanítás után is érdemes figyelni a macskát, ha kijárós.


Nekem sziámi kislány cicám van, 6 éves. Néha kimegy az udvarra, mert hát hogy lehet megtiltani, hogy ne menjen ki. Főleg akkor van kint, amikor mi is kint dolgozunk a kertben. Amúgy ott van, ahol mi vagyunk. Állandóan láb alatt van.

De előfordul, hogy reggelente kicammog, és felmegy a szilva fáról a garázs tetejére. Ott körbe szaglássza a terepet, majd lejön. És volt már olyan, hogy egy idióta macska majdnem megtámadta, ha nem veszem észre, össze is verekedtek volna. Nos, azóta, nem nagyon megy fel a tetőre :D

2021. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!