Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a cicám, bőrbetegség,...

Beteg a cicám, bőrbetegség, mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy éves cicám egyik napról a másikra vesztette el rohamosan a szőrét, foltokban hullik neki. Az állatorvos nem tudta megmondani mi lehet a baj, vettek a bőréről mintát, kapott egy gyulladáscsökkentő szurit, GrimCat multivitamin pasztát, Clorexyderm sampont, és azt tanácsolták váltsunk hypoallergén tápra. Most várjuk a minta eredményét, a doki ételallergiára vagy gombára gyanakszik, én azon gondolkodom elviszem inkább másik orvoshoz. Ha gomba, akkor mit tehetek érte, hogy jobban legyen? Ha ételallergia, akkor milyen tápot (szárazat és nedveset is) ajánlanátok? Most Medica van neki, egy nap egyszer kap egy alutasakosat, egyébként száraz van kint neki. Ha elfogy a száraz, leválthatom sensitive-re? Nagyon drága lenne mindig a hypoallergén, persze megveszem ha kell, de értitek... :(

Ő még nem ivartalan, a másik cicánk már igen, neki steril száraztápja van, nagy baj, ha a beteg cica is falatozik belőle?



2021. aug. 9. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a tápokhoz meg ilyenek, de a helyedben elvinném egy másik dokihoz. Nem normalis ha egyik napról a másikra nem vedlés miatt csak ugy kihullik a szőre. Illetve hogy "a doki nem tudta megmondani mi lehet a baj", én ilyenkor rögtön megyek másikhoz. A kisallatom életét nem fogom egy "hát jó, ha nem tudja ez van" - nal lerendezni.


Jó látni hogy vannak olyanok még akiket érdekel az állatuk jólléte ♡︎

2021. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Másik dokihoz is vidd el, legyen inkább 2 diagnózis. Amíg nem tudod mi a baja, a két cicust különítsd el, és mindent mosd ki, fertőtleníts (fekélyek, játékok, kefék.. stb) mert ha gomba, akkor lehet fertőző.
2021. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amíg vártok az eredményre, próbálj neki csirkementes ételt adni. Nagyon gyakran - például nálunk is - a csirkehúsra allergiások az cicák. Miután elvontam tőle (a sajátomtól), rendeződtek a szőr - és bőrproblémái.

Nem biztos, hogy a te cicáddal is ez a helyzet de addig is tehetsz érte - próbaképpen - valamit, és hátha "csak" ez lesz a baj.

2021. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenképp el fogom vinni másikhoz, csak akihez járunk most szabadságon van, ezért is nem ivartalan még a cica, 2-3 hete van csak nálunk. Nagyon remélem, hogy nem fertőző, mert a másik cicám nagyon sok idő+energia+pénz volt, mire rendbe tettem (mindketten befogadott cicák) és nem szeretnék vele is küszködni újra, végre szép, egészséges cica lett. :(


3. Igen, figyeltem nehogy csirke legyen a tápokban, hallottam, hogy erre sok cica érzékeny.


Hallottam olyat is, hogy közre játszhat, hogy ivaros, a hormonok miatt, ez igaz lehet? Ha esetleg gomba, van valami tippetek mivel segíthetem a gyógyulását? Remélem ír valaki, aki otthon van a tápokban, nem merem leváltani a hypoallergént sensitive-re, de ez így nagyon megterhelő lesz.

2021. aug. 9. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:

A tápokhoz én sem tudok hozzászólni, viszont egy barátnőm tapasztalata hátha segít nektek is. Nála a cica véresre kaparta a nyakát, több dokihoz is elvitte de nem javított igazán semmi, gomba, étel allergia, minden volt már, kenőcs, szuri stb... Aztán elkezdett “kísérletezni”, tisztítószerek, öblítő, minden ilyen jellegű cuccal amit otthon használt, és végülis ez volt a megoldás, nem emlékszem mire volt allergiás/érzékeny a cica.

Nyilván a két eset teljesen más, de hátha köze lehet ehhez is, és ilyen egyszerű a megoldás és nem beteg <3

Hogy van azóta? Lett valami fejlemény?

2021. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, akit esetleg érdekel, igen, jól van a cicám, szépen növöget vissza a bundája. :)

Allergiás a csirkére, gabonára, és a fémre is, így telljes eledel és etető, itató csere után megoldódni látszik a probléma.

2021. szept. 10. 00:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!