Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy 10 hetes cicánál már...

Ha egy 10 hetes cicánál már most rossz a bélflóra, mi lesz később? Mekkora az esélye hogy helyreáll a cicus bélflórája? Kezdő gazdiként merjem örökbefogadni így? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Szeptember elején szeretnék örökbefogadni egy cicát. Bele is szerettem az egyikbe akit állítólag egy állatmentő talált meg egy kukában 7 másik cicával együtt. Jelenleg ideiglenes gazdinál van.

Beszéltem telefonon ezzel a gazdival aki elmondta hogy a cica félénk és jelenleg nem jó a bélflórája. Alom tiszta, ugyanakkor fosik már egy hónapja mióta nála van. (gondolom előtte is.) Ennek helyreállításához ha örökbefogadó, gyógytápokat kell majd vegyek - bélflóra pótlásra van szüksége. Oltásokról még nem beszélt... Ma megyek megnézni.


2021. aug. 12. 07:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves tanácsokat. Terv szerint 2 napot szeretnék majd itthon lenni vele mindenképpen, sajnos többet nem tudok. De a jó az hogy a munkahelyem 5 percre van, így gyorsan hazaérek hozzá. 🙂 Voltam megnézni ma a cicát ahol volt még kettő másik is akik szintén gazdira várnak.


Az egyik Mézike ő nagyon pici, a hölgy elmondása szerint genetika miatt lehet nem is nő nagyobbra. Plusz bélgáz problémás azért nagy a pocakja. Cica náthás is volt, lehet be fog taknyosodni, akkor viszont nem biztos hogy megmarad vagy ha igen akkor lehet nem lesz olyan nagyon hosszúéletű. :( Ő azonnal eladta magát de kezdő gazdiként nem merem bevállalni, főleg így amiket elmondott róla az ideiglenes gazdi.


A másik Lizzy, ő már sokkal jobban van, amúgy ramaty állapotban volt ő is egy hónappal ezelőtt. Most már csak a tápjára van szórva vitamin. Néha feláztatja a tápját és úgy adja nekik, néha rendesen hogy ropogtassák. Mézi és Lizzy nagyon barátságosak, bújósak, igazi ölbe cicák. De mindhárom cica egy igazi kis tünemény, imádnivalóak. 🙂


És Milady, hát ő az akinek megy a hasa már egy hónapja, a hölgy nem ad neki semmit. 4 cicára mert volt egy fiú is, van egy tányér összesen. Speckó táp kellene neki. Bélflóra pótló. És ez minimum 8-10 ezer Ft-os kaja állítólag. Ő egy kis mufurc. Nem jön oda, inkább menekül. Félős nagyon. De a többiekkel szépen játszik. Mind3-uknak nagyon jó étvágya van és alom tiszták.

Tanácstalan vagyok hogy Lizzy vagy Miladyt fogadjam-e örökbe vagy keresgéljek még egy egészséges cica után. Egyébként mire hozzám kerülne, meg lenne az oltás, féreghajtás, fiv/felv teszt amiért az állatmentős másik hölgy 7000 Ft-ot kér. Azt gondolnám hogy korrekt ár.

Bocsánat hogy hosszúra sikeredett.

2021. aug. 13. 00:36
 12/17 anonim ***** válasza:

Tudom, könnyű innen messziről okoskodni, de valamit lehet, hogy rosszul csinál az az ideiglenes befogadó, hogy az összes cica beteg.

Itt a mi városunkban "működő" állatmentő csoportok nagyon sikeresen szokták kihozni az ilyen talált kiscicákat a rossz állapotukból, de nyilván folyamatos orvosi ellenőrzés alatt vannak. Adományokból tartják fenn magukat, mégis minden orvosi kezelést megkapnak az állatok, nem otthon kísérletezgetnek velük.

Aztán nem tudhatom, lehet hogy ezek a cicák, akikről írtál, szintén megkapnak mindent, csak egyszerűen egy olyan alomról van szó, akik genetikailag hajlamosak emésztőszervi betegségekre.

Szerintem az első szerelmet kell választanod, ha Milady volt akit megkedveltél, őt vidd! De - most lehet sokkot kapsz - inkább indkettőt!

Ezt majd később fogod megtapasztalni, de nincs annál viccesebb, amikor a két cica egymással játszik, ökörködik!

Én is így hoztam el egy cicát pár éve (sajnos már meghalt) és ott volt még egy tesója. Kérdezte a nőci, hogy csak az egyiket szeretném? Én meg meg voltam döbbenve, hogy kérdezhet ilyet, nyilván egy cicát szeretnék.

A mai napig látom a tekintetét a kistesójának, ahogy fogták őket kettőjüket és nézett rám, hogy kellek-e? Egy kis édes fekete volt. Nagyon megbántam, hogy nem hoztam el őt is, mert egy szűk évvel később úgy adódott, hogy befogadtam egy talált cicát és így lettek ketten, nagyon szerették egymást, amíg az első cica meg nem halt :(

Szóval, ha nem tudod eldönteni, mindkettőt :)

2021. aug. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12-es #


Nekem azt mondta az ideiglenes befogadó hogy ugye az állatmentő ismerőse mentette ki 8-ukat egy kukából és akkor nagyon rossz állapotban voltak. Azóta sokkal jobb a helyzet, de amúgy nem ad nekik semmit, majd az örökbefogadó. Előtte kapják meg az oltást stb. Milady csodaszép de nagyon félős. Én pedig sajnos nem tudnék vele annyit vele lenni hogy feloldódjon teljesen. Az ideiglenes gazdi 1 hónapja van vele, otthon van egész nap mert várandós, és még mindig nem kézhez szokott, pedig sokat foglalkozik vele. Mézike pedig bélgázos mint írtam, és lehet befog taknyosodni, túl nagy falat lenne úgy érzem kezdő gazdiként. És Lizzy már csak vitamin tápot kap, már jól van, és ő is mint Mézi egy bújós tünemény, ezért szeretném őt. De még nem tudni biztosra hogy aki szerette volna az tényleg akarja-e.

2021. aug. 14. 01:03
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Elhoztad a cicát?

2021. aug. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Szia. Nem. A cicamentős hölgy azt mondta hogy telve vannak az állatdokik, próbál időpontot kunyizni hogy oltva legyen a cicus+fiv/felv tesztje is meglegyen. Azóta eltelt 11 nap és semmi hír, nem alapozó a bizonytalanság, ezért másik cica után néztem. És meg is találtam az igazit. 🙂 Szeptember első hetében érkezik hozzám.
2021. aug. 24. 14:54
 16/17 anonim ***** válasza:
Értem. Sok örömöt kívánok vele!
2021. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 🙂
2021. aug. 29. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!