Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit főzzek a macskának?

Mit főzzek a macskának?

Figyelt kérdés

Kap szárazat, és nedves bolti kaját is, ritkán házi kosztot.

Húslevesben főtt husit rendszeresen eszik (só, bors van benne, mint fűszer), viszont sajnos már megunta, ezért szeretnék változtatni.

Köszi szépen a válaszokat!



2021. aug. 20. 13:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
24%
Én szoktam direkt olcsó tésztát venni, azt megfőzöm neki és azt összekeverem a bolti macskakonzervvel. Nemcsak jobban lakik így, de változatosabb is az étkezése. Néha virslit is szoktam neki sütni, karikára felvágni és imádja. Esetleg még ha van maradék felvágott, akkor arra ütök egy tojást és úgy megsütöm neki.
2021. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Öcsém baxátok meg, hát én nem eszek ilyen jó kajákat.
2021. aug. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
A mi macskánk nyersen eszi a csirkemellet. Főve nem is szereti.
2021. aug. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
2#:))))
2021. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

A sóval készült ételeket ne adj a macskának, mert tönkreteszi a veséjét. Ha főt húst akarsz adni neki, akkor külön főzd meg neki ízetlenül. Neki nem kell se só se bors. Semmilyen virslit, felvágottat nem szabad adni neki a magas só tartalom miatt. Etetheted, de akkor pár év múlva mikor a veséje tönkremegy, viheted az orvoshoz kezelésre, Nem lesz olcsó.

Én a macskának különféle ízeítésű tasakos ételeket veszek. Van köztük halas, lazacos, bárány, csirke, marha stb.. Elég változatosak. AMúgy meg.. ha éhes akkor nem válogat majd.

2021. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Házikoszt nem való a macskának! Ahogy a feldolgozott élelmiszerek sem, mint a virsli, felvágott. Jesszus, tésztát meg főleg ne...

Ha változatosabban akarod, nyers csirkemellet adhatsz neki, illetve ritkábban szintén nyers csirkeaprólékot, pl májat, ilyesmit. Szálkamentes hal is mehet nyersen.

2021. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Akciósan szoktam venni fagyasztott halfilét, pl hekket, azt szoktam megsütni neki.

Néha szoktam venni neki májat szívvel, májat én is eszek, ő csak 1-2-t kap, mert abból nem szabad sokat egyszerre, viszont a szívet mind ő kapja.

Vagy veszek csirkecombot, abból is 2-t neki külön só nélkül megsütök.

Darált pulykahúst is szoktam neki venni akciósan, megsütöm, imádja.

Ha húslevest csinálok neki, akkor só nélkül és a hús mellé mehet bele répa, cukkini, édesburgonya is.

Főtt tojást is eszik néha, de nem szereti külön se a sárgát, se a fehérjét, csak ha villával összenyomkodom egybe az egészet neki.

Szereti még a csemege kukoricát és a nyers saláta, spenót leveleket, málnát, dinnyét, barackot, meg reggelente szedek neki egy kis csokor széles szálú füvet, amit a kutyák is szoktak legelni, ő is szereti.

Aprított tonhal konzervet is szokott kapni.

Délutánonként megfésülöm,jutalomfalatnak szőroldó paszta jár, meg sajttal/lazaccal/marhával-malátával töltött jutalomfalatkák vagy puha hús sticks vagy apró szárított húskockák.

Az alap tápláléka valamilyen száraztáp, mindig mást veszek, meg napi 2x kevés konzervet is megeszik, de nincs oda érte, csak a folyadék miatt adom neki.

A száraz ropi a kedvence és ha nagyon nem akar mást enni vagy fáj a gyomra vagy nagyon makacskodik, akkor kap egy kis tejet. Nem hajtja meg, viszont azt mindig elfogadja.

Trükközgetni kell, mert 4 hetes volt, amikor hazahoztam az utcáról, nagyon rossz állapotban volt és bármit megtettem, hogy életben tartsam, ezért hát kicsit nagyon el lett kényeztetve.

De legalább itt van és imádjuk egymást.

2021. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sertéshúst tilos adni a macskáknak, tehát sertésből készült felvágottat sem kaphat!
2021. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
A nyers sertéshúsra vonatkozik csak tiltás tudtommal ! Simán ehet olyat amit ellenőrzött helyen tartottak és vágtak le.. A tiltás egyébként a húsban levő vírusok miatt van, amelyek főzéssel elpusztulnak.. A serésmájkrém szerintem simán adható nekik..
2021. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A kilencesnek adok igazat, én is úgy tudom!
2021. aug. 21. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!