Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit eszik normálisan egy...

Mennyit eszik normálisan egy három hónapos kismacska?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, kifogtam egy zabagépet. Ha rajta múlna, egész nap csak a fejét tömné. Majd szétdurran a hasa, akkora, mint egy kisebb labda, de megy a tányérjához. Azt hittem, egy ekkora macskának elég nap egy tasak kaja, de ez étkezésenként benyom egyet, aztán két óra múlva megint a tányérnál visít. Smillát és Animondát kap, szóval a kaja minőségével nem lehet baj. A szárazat az istennek nem akarja megenni vizezve sem. Féregtelenítve is volt. Széklete rendben van. Vagy normális, hogy egy ilyen apró macskában napi fél kiló kaja simán eltűnik? A felnőtt macskáim nem esznek ennyit.
2021. aug. 25. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
A kamaszgyerek is zabál, növésben van.
2021. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De kamaszkor az az, amikor kezdenek ivaréretté válni. Egy 12 hetes cica ettől még fényévekre, de legalábbis hónapokra van. Sima kölyök még.
2021. aug. 25. 11:53
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom tőle, csak féltem, hogy túlterheli a pocakját. Akkora tud lenni neki, hogy elhúzza, amikor megy. Bukdácsol tőle. De amíg nem úgy néz ki, mint egy lufi, addig visít a tányérjánál.
2021. aug. 25. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Legyen elotte szaraz (pontosan szamold ki az adagjat) es kapjon max 1, de inkabb fel adag alutasakosat/ nap.Ehes macska enni fog a szarazbol is.


Ennel tobbet ne, hiaba nyivakol erte. Neked kell meghuzni a hatarokat, vannak ilyen zabagep macskak, akik szo szerint halalra ennek magukat, nyilvanvaloan ezt nem szabad hagyni.

2021. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kóborságból került hozzád? Azok falnak így, akik sokat éheztek korábban.
2021. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, az anyjával együtt kb. egy hónapja jelentek meg nálunk. Nem nagyon emlékszem már a kismacskák kajaigényére, a mieink évek óta ivartalanítva vannak. Az anyját is viszem nemsokára.
2021. aug. 25. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
A tápok zacskójára rá van írva, hogy hány hetes/kilós macskának mennyi a napi szükséglete aktivitástól függően. Azt mérd ki minden nap és oszd el arányosan (én 3 részre osztom el egy napra). Ha a tápot nem eszi, a konzerveken is ráírják az ajánlott adagot. A tápot nem kell vizezni, rá is szokták írni. Lehet más márkát vagy más ízt jobban szeretne, érdemes kipróbálni, mert a tápban több a tápérték, plusz a fogainak jobb a táp.
2021. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A macska súlyától függően kell, hogy megkapja a napai adagját! Maximum csak egy picivel adj többet! Én úgy etettem eleinte a kiscicámat, hogy egész napra ki volt neki téve a táljába a napi száraz táp adagja és amikor haza értem kapott egy kis zselés tápot btw szintén smilát. Ha nyávog, hagyd figyelmen kívűl! Biztos nem elég éhes, majd, ha elég éhes lesz hidd el meg eszi a szárazat is, előbb utóbb még nem csak, hogy meg eszi, hanem tényleg ízleni fog neki! Ha nyávog, hogy add neki oda még azt a másik zacsi zseléset az csak hiszti, mintha a 3 éves kisgyerek hisztizne, hogy had egyen ebédre gumi cukrot kb. Szvl vezess be szerintem egy hasonló rendszert, vagy kérd ki állatorvos tanácsát! De semmiképpen ne etesd túl, még ha hisztizik is! Tudom nagyon aranyosak a dagi cicák, de az nem egészséges, ha a cicád dagi!
2021. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!