Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy hete vettem egy Maine...

Egy hete vettem egy Maine Coon kiscicát 3-4 hónapos. Teljesen szobatiszta semmi panasz nincs rá. Viszont simogatni nem lehet mert egyből játszani akar a kezemmel, és nem is marad meg az ölemben. Ötlet, hogy tudnám kicsit barátságosabbra nevelni?

Figyelt kérdés
Tudom, kölyök még és mindennel játszania kell. De azért nem lenne rossz ha nem a karomat kaparná szét, vagy épp a szememet. Ezt kinövi idővel, vagy komolyabb nevelésre szorul?
2021. aug. 31. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 1 éves múlt és nem nőtte ki. Pedig sokat szeretgetjük
2021. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
73%
A macskák nagyon konok, öntörvényű állatok, a Maine Coon-okra pedig ez különösen igaz. Nagyon kölyök még, egyelőre szerintem annyit kellene elérned, hogy amikor durvul, akkor tudasd vele, hogy ezt nem szabad. A macskák szeretik azt érezni, hogy ők döntenek, tehát úgy nem tudod ölbe szoktatni, ha kényszeríted. Néha vedd fel, de ha menni akar, engedd. Nemsokára ő maga fog felugrani.:) 1-2 héten belül már változni fog.
2021. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves koruk körül - általában - leszoknak erről a vadulásról. Nyugodtan szólj rá egy határozott NEM-mel, ha karmol, húzd el a karodat, vagy adj neki olyan játékot, amit karmolászhat, dögönyözhet.
2021. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%
Nekem 4 éves main coon-házicica keverék cicám van, mindig is ilyen volt, egyfolytában teke van a kezem sebekkel. Vicces sztori, hogy egyszer pont az akkori kiszemeltem kérdezett rá aggódva, mert azt hitte, hogy vágdosom magam. :)
2021. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Kaja közben simizd először! Kialakul majd a kötelék, addig is nem játszhat a kezeddel, azonnal szólj rá vagy tereld el a figyelmét. 15 kilósan nem lesz jó, ha bánt.. verni tilos, de agy elboruláskor a nem szó erősítésére jó a virágspricni!
2021. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad hagyni, amint rákezd, húzd el a kezed, ha nyúl utána, akkor is, akár hagyd is ott a macskát. Baromi unalmas, hosszú türelemjáték, de megéri, mert ami most csak kicsit felszisszenős karmolásocska meg harapdálgatás, az 8-10 kilós korában nagyon fog fájni.

Nekünk sima házink van, de ugyanezt csinálta. Én a kezdetektől nem engedtem, velem sokkal kevesebbet próbálkozik már. Most másfél éves, párom eleinte sajnos hagyta neki meg most is szokta gyakran, hát le se bírja vakarni magáról. Annyit sikerült elérni, hogy már nem harap erősen, de lehet, sose fog leszokni már erről teljesen.

2021. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Catfan2 ***** válasza:
Na mi van a cicával?
2023. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Teljesen kedves, aranyos nagy macsek lett. Viszont nem havetkodós mindig, csak ha kajáról van szó :D Amúgy ha hozzá szeretnék nyúlni odébbmegy fél métert, de csak annyit hogy ne érjem el :D Amikor felveszem akkor meg tekereg és löki el magát 10 másodperc után
2023. máj. 7. 11:37
 9/10 Catfan2 ***** válasza:

😽 örülök neki!

Én most kaptam mégegyet és ő is ilyen:(

Remèlem, majd kinövi

2023. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy hogy kinövi vagy nem, nagyon fogod szeretni, sok boldogságot kívánok hozzá
2023. máj. 20. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!