Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyám ki akarja rakni a...

Anyám ki akarja rakni a macskát, mert karmolja a bútorokat, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Eddig is volt ilyen probléma, most viszont a bőrkanapét tépte meg eléggé, anyám pedig nagyon kiakadt. Komolyan gondolkozik rajta, hogy kirakja az udvarra (csak benti cica).

Ivartalan brit rövid kandúr, egy éves. Kaparófája van kettő is.

Valami bevált tipp? Nagyon kétségbe vagyok esve. Sok a rossz tapasztalatom gyerekkoromból kinti macskákkal (mérgezés, lopás, stb.), nem bírnám ki, ha vele is történne valami.


2021. szept. 4. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Zárd be egy kennelbe!
2021. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
bezrni egy szobába ahol nincs bútor. ennyit tudsz tenni.
2021. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

A kanapét le kell takarni, citrommal, mentollal vagy egyéb illattal befújni, amit a macska utál.


Milyen kaparója van? Oka van annak, hogy a kanapé szimpibb. Nem elég magas? Nem elég vastag?

Léteznek már lapos fali kaparók is, ami mellett ki tud nyújtózni, sőt, olyanok is, amit a kanapé oldalára tudsz rászerelni, ahol tépni szereti.

2021. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

shorturl.at/dsOSW Ez van neki, illetve egy házilag padlószőnyegekből barkácsolt kisebb, létrával.

A citrusféléket valóban nem szereti, de csak a konkrét gyümölccsel lehet távol tartani (a konyhapultról is így tudtam letiltani), naranccsal meg mégse raknám körbe a kanapét.

Ezt a fali szőnyeges dolgot ki fogom próbálni, köszönöm! Jöhetnek még tippek.

2021. szept. 4. 21:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Macska mellett bor? Nem is ertem, hogy mire szamitottatok, ez ilyen.

Ha kirakja, akkor kb el is bucsuzhatsz tole, fajtamacska, el fogjak lopni.

Nem tudom, hogy van-e barmi hatasos modszer, nalunk hiaba van vagva a korme, hiaba van 3 kaparofaja is, hiaba jatszunk vele, imadja a butorokat. Emiatt olyan kanapenk van, amin nem latszodik meg, ha neha kaparja picit.

2021. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Az utcából skót lógófülű cicust loptak el nem rég, hetekig kereste a gazdája, jutalmat ajánlott fel, de eddig nem lett meg. Ő mondjuk valahogy kilógott a házból, de valószínűleg pillanatok alatt ellopták. Szerintem ne tegyétek ki.Nagyon könnyen felismerhető fajták ezek, ráadásul gondolom szegény a benti élethez van szokva. Nincs az a bútor, ami fontosabb lenne a kiskedvencünknél...
2021. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

#6:

Hát a jó édes anyjának mégis az, mint látod...

2021. szept. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Padlószőnyeg barkácsot kapásból felejtsd el. Nem fali szőnyeget, hanem fali kaparót kell neki kínálni, ha az a felület szimpatikus számára.

Lehet házilag barkácsolni, de akkor is legyen alap a szizál kötél, nem egy drába cucc.

2021. szept. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gyurlaci válasza:
33%
Most már 'szthatod. Nekünk volt hogy 6 cica volt. Most már csak 2,de soha nem kapartak. Kertes ház, bejárós-kijárós macsekok. Kint persze egy csomó karomélesítési lehetőség. DE A LÉNYEG HOGY AMÍG KICSIK VOLTAK, LEORDÍTOTTUK A FEJÜKET HA KARMOZNI AKARTAK.És láss csodát nincs bent karmozás. Ez 12 éve így van és még sértetlen a méregdrága álló hangfal is. A cicák sokkal jobban nevelhetők mint azt sokan hiszik.Az asszony aki addíg csak kutyusozott azt mondta: Nem hittem volna hogy a macskák ennyire intelligensek és egyéniségek.
2021. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, ebben az esetben, ad nekem a macskát, legalább nem nyirja ki kutya, üti el gépkocsi, vagy csak veri agyon valaki.

Egyéves, addig csak szobamacskát kirakni az eutanázia egy ocsmányabb formája, semmi más.

2021. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!