Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstényt elkötik csak, vagy...

A nőstényt elkötik csak, vagy kipakolják ivartalanításnál?

Figyelt kérdés
Honnan lehet tudni, hogyan csinálják?
2021. szept. 10. 14:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%

Nekem 3 macskámat ivartalanította 2 külön rendelő, 3 különböző állatorvos.

Kettőnél alap volt, hogy kivették a méhet.


A harmadiknál is alap lett volna, de egy rendellenesség miatt az állatorvos kockázatosnak találta az ivartalanítást, ezért felajánlotta hogy csak a petefészket veszi ki.

De erről tájékoztatott és én ugyanúgy kértem a rendes műtétet a kockázatokkal együtt, ugyanis ha nem távolítják el a méhet, akkor a “tüzelés” megmarad.


Nyílván rengetegen a tüzelés miatt ivartalanítják az állataikat, ugyanis a nőstény macskák is jelölnek ha nincsenek ivartalanítva.

Illetve FOLYAMATOSAN óbégatnak.


A méhükkel együtt alkalmatlanok a lakásban tartásra…


Ha meg valaki kint tartja, ha meg marad a méhe a macskának, attólmég a hogy petefészke nincs, a kandúr ok megfogják erőszakolni.

Így terhes ugyan nem lesz, de nemi beteg ugyanúgy.


Csak a petefészket eltávolítani szinte semmi értelme…


Ha csak azt távolítják el, arról muszáj hogy tájékoztassa a gazdát az orvos.

2021. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

10# te egy cikket találtál, amit bárki írhatott, én pedig állatorvos honlapját linkeltem be.


De írom neked pontokba szedve az állításom, szétszedve jobban megérted:


1. Azt állítottam, nem bűncselekmény csak a petefészket kivenni, mivel az orvos ezt az eljárást írja a honlapján.


2. Sehol sem állítottam, hogy ettől ne lehetne olyan hely, ahol kiveszik a méhet is.


Összegezve, el kellene már felejteni ezt a bináris felfogást, hogy csak ez van, vagy csak az. Legutóbb kutyával voltam ajánlatot kérni, ott pl. a azt mondták, mindent kivesznek.

2021. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
71%
A miénknek csak a petefészket távolították el. Azt mondta, a méh-el így nem lesz semmi baj, mert hormontermelés, tüzelés sem lesz, méhgyulladás sem valószínű, majd elsorvad valamelyest a méh. Nagyon fiatalon vittük.
2021. szept. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!