Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy én, aki...

Miért van az, hogy én, aki él-hal az állatokért, az elmúlt 2 évben elveszítettem egy nyulat, egy kutyát és négy cicát? (az utolsó cicát szerdán veszítettem el, és csütörtök reggel tudtam meg, hogy ő már az örök játszótéren van)

Figyelt kérdés
(Még 2 éves sem volt szegény, tavaly márciusban fogadtuk őt be, nem sokkal a másik cica elvesztése után, ő sajnos 4 hónapos sem volt) Aki pedig szenvedteti az állatot, akinek csak nyűg az állat, azzal nem fordul elő az ilyen. Miért? Miért csak velem van ez? Tényleg, nekem a cicák voltak az életeim, és őket az elmúlt 2 évben vesztettem el. Annyira nehéz feldolgozni. Nem tudok semmilyen cicával kapcsolatos dolgot nézni, mert azonnal elsírom magam. Míg ezeket a sorokat írom, potyognak a könnyeim. Mire nagy nehezen, túl teszem magam rajtuk, (1-1,5 év) akkor jön az újabb tragédia. Már csak egy cicám van, őt már nem szeretném elveszíteni. Pedig sajnos, a 13 éves kutyámnak sincsen sok. Vele nőttem fel. Ha őt is elveszítem, abba bele is halok. Tudom, hogy valakinek ez gáz meg minden, de akinek volt/van benne része, az tudja, hogy ez mennyire is fáj. És én nem szeretém sajnáltatni magam, vagy panaszkodni, csak szimplán kiírni magamból az érzéseket. Talán, idővel könyebb lesz. De nem hiszem. Napról napra egyre jobban fáj... 🕊🖤😭

2021. szept. 11. 22:54
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Szerintetek, milyen tetoválást csináltassak az emlékükre? Első tetoválás lenne.
2021. szept. 11. 22:56
 2/47 anonim ***** válasza:
85%
Ismerős, ilyen a sors, ha nem vagy roncs még, akkor próbálkozz.
2021. szept. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Mivel próbálkozhatnék?
2021. szept. 11. 22:58
 4/47 anonim ***** válasza:
31%
Újabb állattal.
2021. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
94%
Tudom, nem ilyen választ vársz, de ha 4 macskát elveszítettél 2 év alatt, akkor tán nem kéne kint tartani és hagynod kóborolni őket. Tartsd bent, legyen macskabiztos a kerítésed és akkor a macskáid a 16-18 évet is megélhetik. Kutyát meg szeresd amíg lehet, de ne sirasd már most. Szar dolog elveszíteni egy állatot, ha ennyire megvisel, akkor nem kell tartani.
2021. szept. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
81%

Én a kert végében készítettem temetőt meghalt állatoknak. Sajnos volt akit elütöttek, mert a szüleim nem engedték bentinek őket. Most két macskám van, akiket ha tehetek mindig bent tartom, de sajnos igénylik a múltból a kijárást.


Viszont azóta sem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel, mert egy felesleges haláleset volt és azóta mindig félek elmenni itthonról. Ivartalanítva van és volt korábban mind, zooplusról kapnak minőségi kaját és kiegészítőket, de a veszély megvan.

Azonban megfogadtam, hogy ameddig ők vannak új macskát nem hozok, de utánuk csak bentre lesz örökbefogadott macskám, akiket megtudok menteni majd. Azóta sikerült a szüleimre is hatni, mert nagyon bennük volt a nagyszüleim maradi állattartási felfogása. Vagyis, kakast ne tarts meg olyan állatot aminek szerintük nincs haszna,

Én viszont olyan vagyok, hogy az állatokhoz jobban tudok kötődni, mint az emberekhez. Ezért is visel meg a sok kóbor állat is, akiket látni a neten és élőben is. :/ Nehéz dolog ez a felelős állattartás. Főleg, ha a kezdetekben hibázol.

2021. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%
Még annyi, hogy ez a macska még ma is megjelenik sokszor az álmaimban. Ami szintén eléggé lehangoló dolog.
2021. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Kezdetben 1 cicánk volt, aztán épp az egyik ismerősünk térkövezett, mi iskolában voltunk (megbízunk benne, értek nincs elől, minden zárva) a cicus benti cica volt, a munkás ember kint vágta méretre a térkövet, az ajtót nem zárta, pedig megkértük rá, így ki szökött és elütötték. Aztán neki a testvére az unokatesóméknál volt, csak ott sok a pici gyerek, nyúzták szegénykémet, a kicsik hol játszottak vele, hol féltek tőle, így a nagymamám elhozta tőlük. Ő ilyen benti-kinti cica volt, de mindig bent aludt, egyszer nem lett bezárva estére, el is vitték szegénykémet (a falunkból azon az éjjel több cica, pláne vörös, mint a miénk volt (félperzsa). Aztán jött a most elveszített cica, őt fogadtuk be, vemhes lett, lett neki 2 kiscicája, ők is benti-kinti macskák voltak, bent aludtak. Az én cicám hála istennek lekopogom még életben van, a hugomé napközben elszökött (kerestük, plakát, hirdetés stb stb) tehát igen. Ennyi a sztori. Ja, a tetovalasra meg nem az összes állatot szeretném magamra varratni, csak valami jelképeset. A "mostani" cica a kert végében van elásva, a nyulak (vemhes volt) pedig a papám elásta, de nem mondta meg, hogy hova. A kis 4 hónapos cicát pedig a kőműves vitte haza elásni, vagyis nekünk azt mondta.

Hát, nagyon remélem, hogy nem fogok vele/velük álmodni, mert így is elég összevisszaságokat (van egyáltalán ilyen szó) szoktam álmodni.

2021. szept. 11. 23:36
 9/47 A kérdező kommentje:
Nem tudom, kicsit kuszának tűnik a sztori, de sajnos igaz :(
2021. szept. 11. 23:36
 10/47 anonim ***** válasza:
55%
Bakker, az ha meghal az anyád, vagy a gyereked, az tragédia. Egy állat elvesztése szomorú, de tudja már helyén kezelni az ember. Az állatokért meg meg kell tenni amit lehet: legyen orvoshoz hordva hogy baj van, legyne ivartalaníttatva hogy ne szökdössön, ne tekeregjen az utcán ahol baj érheti, és akkor igen valószínűtlen hogy másfél-két év alatt meghal. Az hogy simlizgetjük, meg dédelgetjük nem szeretet ha nincs felelősen tartva.
2021. szept. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!