Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tarják sokan a macskát...

Miért tarják sokan a macskát alacsonyabb rendű lénynek, mint a kutyát?

Figyelt kérdés

Macska nem tud úgy szeretni?

Nem olyan szociális?

Nem olyan okos?

Nem nevelhető olyan jól?



2021. szept. 21. 17:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy macskának másképp működik az agya mint a kutyának. Azt mondják, hogy a macska is megérti ugyanúgy, mint a kutya csak szarik megcsinálni.
2021. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
11es! 10es vagyok. Tökéletes megfogalmazás!!
2021. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%

Még egyet írok, mert még ez jót tehet a témához.


Alapvetően elfogadott, hogy a kutya jobb, okosabb stb, mint egy macska.


Aha. Tehát az a lény, amelyiket bent lehet tartani egy kertben, nem képes elmenni.... Az az értelmesebb, nem az, amelyeik simán és rendszerint megtalálja a módját, hogy elmenjen...


Nem tudom pontosan miért van ez, csak feltételezem, hogy mert a macska értelmesebb. Lehet a kutya fél, tudja, hogy nem nagyon tudna életben maradni, így marad önszántából rabszolga.( Mint a legtöbb ember...)


Egy macska lehet nem fél ilyentől, úgy gondolja, ő megoldja a táplálékszerzést...


De lehet, hogy simán csak hülye a legtöbb kutya, hogy kimenjen egy kerítésen, míg egy macska megoldja.

2021. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
13! 10es vagyok. A macska a magányt szereti jobban, a kutya pedig a társaságot. Ebből adódnak a különbségek. Írtam,h kutyás vagyok. Ő tényleg igazi társ, legyen szó bármiről. DE a macskák is okosak, őket annyira nem érdekli,h mit mond a gazdi. A kutyát igen. Mivel alapban más a jellemük(társas,magányos) így kár ilyen példákat felhozni. Mind a kettő okos, nagyon tud szeretni, intelligens, csak másképp fejezik ki. Ennyi.
2021. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem neked, rád írtam. Csak a gondolataimat írtam le a kérdéssel kapcsolatban.


Oké, én nem értek az éllatokhoz, nincs megfelelő ismeretem, ezért is írtam, hogy szerintem, feltehetően...


Annyira nem is érdekel a téma nyilván, ebből következik.


Azért írtam le, amiket leírtam, hogy hátha egyesek elkezdenek gondolkodni, nem csak erről, bármiről, aztán jót tesz nekik...


Egy ideig voltam egy helyen, ahol volt egy macska. Senkié nem volt, csak ott volt.

Minden nap, este, menetrend szerűen jött, barátkozni. Csak úgy. Én ezt láttam, személyesen. Tehát ez kissé ellentmondd annak, hogy nem társas, nem keresi az embert.


Az egyik kolléga, agresszíven viselkedett vele, fel is rúgta ha úgy volt - nem teljes erővel, csak úgy kifejezve, hogy nem szívesen látja ott...


Egy idő múlva a macska tanult és mikor ő ott volt, nem jött oda. Előtte körbenézett. Mikor látta, hogy én vagyok ott, odajött, egészen a lábamhoz...


Én olyan semleges voltam vele, nem piszkáltam, figyeltem...

2021. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
11 es vagyok. Azért ha megfigyeled, egy macska általában abban a helyiségben van, ahol tartózkodunk. Amikor elmész vécére, ott vár az ajtó előtt. Volt már rá példa, hogy egy macska több száz kilométerről hazatalált. Erre persze egy kutya is képes.
2021. szept. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem fogalmaztam jól. Így írom,akkor: a kutya nehezebben viseli a magányt, mint a macska. A macska elvan egyedül is, de a kutya annyira nem.. a macskát napokra is egyedül lehet hagyni, elég,ha valaki napi 1x átmegy hozzá kicsit simogatja, cseréli a vizet, ad kaját, alom rendberakása. Egy kutyával ezt nem lehet megtenni. 100 szónak is 1 a vége. Különbözőek, de mind2 okos, tudnak szeretni és kötődni, de másképp fejezik ki. :)
2021. szept. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

A macska az macska,a kutya pedig kutya.Nem is lehet őket összehasonlítani két teljesen különböző típusú emlős.


A macska egy önálló,kis termetű egyedül élő ragadozó aki képes fenntartani önmagát egyedül is.(bár cserébe lemészárolja még a védett madarakat is)


A kutya pedig sokkal inkább a dögevők felé húz mint a ragadozók felé,de hivatalosan egy falkában,több egyeddel együtt élő ragadozó.


Most hogy melyik mennyire intelligens,okos vagy mennyire szokott emberhez már egyed függő.

Ha összehasonlítod a kinti macskákat egy világ életében gazdával élt kutyákkal akkor egyértelműen a kutya lesz a szociálisabb.Fordított esetben pedig a macska.

2021. szept. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
35%

A kutya értelmesebb, na persze :D Ha holnaptól kihalnának az emberek, a macskák vígan ellennének egyedül is, a kutyák elég gyorsan kihalnának. Sokkal emberfüggőbbek, a macska viszont megőrizte az önállóságát, lényegesen életképesebb egyedül is. Ezenfelül ugyanúgy érti, mit akarsz tőle, csak ő leszarja, mert nem szolgalelkű. Azért hiszik sokan a kutyát okosabbnak, mert jobban idomítható, ezáltal sokkal inkább társ tud lenni, a macska pedig magánakvaló. És ez lehet az oka annak is, hogy felsőbbrendű állatként kezelik. De valójában szerintem a macska jóval okosabb és életrevalóbb.

Nem vagyok kifejezetten macskás amúgy, a kutyákat is szeretem, van is mindkét állat itthon, de objektíven nézve szerintem ez az igazság.

2021. szept. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert az átlag úgy tart macskát hogy kibaxxa a kertbe és szeva. Egerésszen vagy amit akar.

A macska átjár minden szomszédhoz kaját lopni. Telesz4rja más portáját.

Kárt tesz (jelölget, telehugyozza a szomszéd rakodóját, kerti gépet, kiüríti a kerti tavat stb)

Kártékonyabb mint egy patkány.

A kutya nem jár át, a saját telkén belül van, nem a szomszédnál tanyázik egész nap.


Amúgy okosak, nevelhetőek, és jobban szeretnek mint egy kutya, de valamit tenni is kéne ezért a szeretetért.

A kutya akkor is szeret ha ugyanúgy ki van baxxva a kertbe mint a macska. Ugrál, csahol, stb. Ezért gondolják hogy mennyivel jobb, hálásabb állat mint a macska.

2021. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!