Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítás után...

Lány cica ivartalanítás után depressziós lesz?

Figyelt kérdés

7 hónapos cica, most játékos, vidám, barátságos, fegyelmezett, csak jót tudok róla mondani. Sajnos családilag az a döntés született, hogy ivartalanítják. Műtét októberben lesz. Nagyon félek, hogy utána visszahúzódó, szomorú cica lesz. Magamból kiindulva én is nagyon rosszul viselném lelkileg, ha engem ivartalanítanának.


Milyen tapasztalataitok vannak?



2021. szept. 27. 11:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kinti, de ha kedve van, beengedem és nagyon jól viselkedik a lakásban is.
2021. szept. 27. 12:59
 12/23 anonim ***** válasza:
82%

Idióta,te talán macska vagy? Semmi rossz nincs neki benne.Pont ezeknél nem kell magadból kiindulni,akkor indulj ki magadból ha majd olcsó vacak kaját akarnál neki venni,vagy nem vinnéd

orvoshoz,ha beteg lenne. 😅

2021. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Magyarán esély sincs hogy ne fialjon évente kétszer ivartalanítás nélkül. Kérdező, mit csinálnál évi 8-10 kölyökkel?
2021. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Tudod te hány kandúr kergetné végig utcákon át tüzeléskor a párosodásért?

A macskák többnyire nem is önszántukból szaporodnak.A hímek konkrétan akár többen is megerőszakolják egymás után.Leszorítják a földre,és addig a többi körülöttük vár a sorára.


Szerinted ez neki rossz,hogy ezt megússza? Szerinted ez neki hiányozni fog?

Semmit sem tudsz szerintem a macskákról,ne magadból indulj ki.Nem,nem akarnak kiscicákat alapvetően,nem is gondolnak ilyesmire.Ösztönből párosodnak,ösztön szerűen hordják ki a kismacskákat (és ha nem állnak készen az anyaságra megeszik és megölik a kicsiket),ösztön szerűen nevelik és védik őket majd ugyan ezen ösztönöket követve kb 2-3 hónaposan el is zavarják a kicsiket ("leválasztják") maguktól,hogy újabb alomnak adjanak helyet amikor újra tüzelnek.


Valamelyik macska még fel sem nevelte az almot már bele csúszik egy vemhességbe.

Nesze neked "én rosszul viselném"..


Te ember vagy,téged nem fognak 9 havonta megerőszakolni ösztönből,hogy újabb és újabb kisbabákat hozz a világra,de a macskát és azok kölykeit igen.

2021. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindig azt képzelem, hogy emberi gondolatai vannak a cicámnak, olyan okosan tud nézni. Éppen emiatt azt is képzelem, hogy ő tisztában lesz azzal, ami történt vele, és engem tesz felelőssé és megutál. De ha igaz, amit írtok, hogy fel sem fogja, akkor egy fokkal könnyebb ezt morálisan megemészteni.
2021. szept. 27. 13:12
 16/23 anonim ***** válasza:
93%

Az én kandúrommal sem akartam "kicseszni" azzal,hogy elveszem a férfiasságát.Aztán kb 3 éves korára teljesen megváltozott a gondolkodásmódom,és újra felütötte a fejét az ivartalanítás kérdése egy ismerős által.

Akkor gondoltam át,hogy annak sincs értelme,hogy egy ivaros macskát bent tartok,hetekig elviselem tüzelési időszakban a nyávogását,és a szökni akarását ahelyett hogy csak ivartalanítanám és nem kínoznám őt se azzal,hogy nem mehet ki a lányok közé.

De az se lett volna jó megoldás,ha kiengedem,hiszen nem akartam sok maine coon keveréket hajkurászni éjszakánként,ha egy év múlva meg az ő kölykei nyávognak így odakint.Hiába kintiek,akkor is az én felelőtlenségem gyümölcse lett volna kivasalva az úttesten.


Elvittem,hogy ivartalanítsák,és kiderült,hogy amúgy le sem ereszkedett mindkét heréje.Az egyiket at alhasából kellett eltávolítani,és az elrákosodott volna pár éven belül.

Ha lesz valaha más állatom nem is kérdés,hogy ivartalaníttatom-e.Tenyészteni nekem se pénzem,se ambícióm nem lesz soha,szaporítani meg nincs értelme.

2021. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%
Ekkora baromságot nem gyakran hallok. Nem lesz depressziós, vagy ha igen nem attól... Te meg gondolom nem vagy macska.
2021. szept. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%
Semmi baja nem lesz. Az, aki nem ivartalanit, közvetve hozzá járul az állat kínzáshoz.
2021. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
53%

Kijárós macska? Te jó ég, tudod hogy évi több almot is le tud hozni? Minden tüzelésnél végtömnék a környék kóbor kandúrjai és almonként akár 16 kiscica is születik. Évi 20-30 kiscicának nem fogsz tudni otthont találni. Arról nem is beszélve hogy maga a szülés sem kockázatmentes.


Soha olyanról nem hallottam hogy drasztikusan megváltozzon a cica ivartalanítás után. A műtét utáni időszakban lehet letargikus, de ez mégis csak egy komoly, hasi műtét, gyógyulnia kell.

2021. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó ez igaz, de milyen almonként 16 cica? :D


1-6, de házi cicánál inkább 2-3 kismacska szokott lenni! 16???? xD

2021. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!