Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítás után...

Lány cica ivartalanítás után depressziós lesz?

Figyelt kérdés

7 hónapos cica, most játékos, vidám, barátságos, fegyelmezett, csak jót tudok róla mondani. Sajnos családilag az a döntés született, hogy ivartalanítják. Műtét októberben lesz. Nagyon félek, hogy utána visszahúzódó, szomorú cica lesz. Magamból kiindulva én is nagyon rosszul viselném lelkileg, ha engem ivartalanítanának.


Milyen tapasztalataitok vannak?



2021. szept. 27. 11:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos?!!!

De te nem vagy macska.

Neki pedig jobb lesz, hidd el.

2021. szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jól teszitek, hogy ivartalanítjátok. A cica ebből nem sokmindent fog felfogni, viszont legalább nem fog szenvedni a hormonoktól, a vemhességtől, szüléstől stb. Nem lesz depressziós, sem szomorú stb. A sebe lesz neki zavaró, amíg meg nem gyógyul. De sokkal jobb lesz neki, hogy ivartalanított - rengeteg előnye van és kb semmi hátránya.
2021. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Egyetertek az elottem szoloakkal. En is tartottam tole mikor ivartalanitottak az akkor kb haromnegyed eves cicamat, feltem hogy megvaltozik a viselkedese, de teljesen visszatert az eredeti mentalitasa. Rengeteg szenvedestol kimeled meg igy a cicat hogy ivartalanittatod.
2021. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Na kíváncsi vagyok hogy egy ilyen kérdést egy cicacsoportba kitenne mi lenne a reakció hogy "sajnos ivartalanítani kell" és az hogy a kérdező rosszul viselné ha őt is ivartalanítják...azért egy ember és egy macska ivartalanítását ne vegyük egy lap alá...
2021. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%
Igen. Súlyos szemèlyisègzavarral fog kűzdeni.
2021. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Egy: embert nem ivartalanítanak, hanem sterilizálnak. Kettő: a macskád nem aggódik azon hogy nem lesz gyerek meg unoka...Ő nem dönthet szabadon akar-e szaporodni, a kandúrok pont letojják mibe van benne meg miben nem.
2021. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem ivartalanítják, akkor egy csomó betegségre hajlamos lehet, amibe belehalhat. Gondolj erre és örülj, hogy a szüleid felelős állattartásra nevelnek téged. 😊
2021. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Egy percig se sajnàld a döntést, nagyon is jól gondolja a csalàd.

Olvass utàna rendesen, és érteni fogod miért helyes dolog a műtétet vàlasztani.

Ne aggódj, nem fog megváltozni a cicàd, csupàn nem fog tüzelni, szaporodni, ez pedig nem hiànyzik neki, sőt sok ebből fakadó betegségtől is megóvod ezàltal, és meghosszabìtod az életét.

Egyetlen egy hàtránya lehet csak, az elhìzàs, de ha erre is odafigyelsz, minden rendben lesz.

2021. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
10%

Gondolkodj!


A családod elvisz kocsikázni, majd bevisznek a nődokihoz.

Ott beléd fecskendez egy kábító injekciót, és mire magadhoz térsz, már nincsenek ivarszerveid.


Mit tennél? Mit gondolnál?

2021. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

#9 De a macska ezt nem fogja fel!


Jól teszitek, mit csinálnál évente 10 kismacskával, pluszban folyton vemhes stb. Miért sajnos? Nagyon jól teszitek, sok helyen a pénz miatt nem...


Nem lesz depressziós, maximum egy hétig, még gyógyul, kedvetlen, de nem depressziós, ő nem tudja, mit csináltak, nem betegszik bele, hogy nem szülhet...

2021. szept. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!