Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kövirózsa és az aloe vera...

A kövirózsa és az aloe vera mérgező a cicákra?

Figyelt kérdés
Egyébként ugye mindkét növény gyógyhatású, de attól még nem tudom, hogyha a cicám megkóstolná, nem lenne-e beteg tőle.
2021. okt. 22. 09:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem fogja lelökni?
2021. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Hát....

Remélem, hogy csak nem.

Merthogy nem földdel lesz tele, hanem kövekkel, díszhomokkal és kavicsokkal, úgyhogy nehéz lesz.

(Bár itt föld van, de kaptam egy jó tanácsot egy virágárustól, hogy pici cserepekben tegyem a növényeket a kavicsok közé, hogy ne legyen belülről vízköves a terráium)

2021. okt. 22. 11:22
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Már több helyen is olvastam, hogy az aloe vera mérgező a macskákra. Amikor át tudott járni hozzánk a szomszéd macskája, egyfolytában zabálta az aloe verak levelét a teraszon és sosem lett baja. A mai napig látom sétálgatni.


Lehet macskája válogatja. 🤔

2021. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Biztató! :)

De végülis lemondtam az Aloe Veráról mert amit helyette kinéztem Haworthiát, még jobban is tetszik. És az egyik honlap említi, hogy ez nem mérgező.

Bár az Aloe Vera is úgy volt megfogalmazva, hogy "enyhén mérgező lehet".

Azért nem véletlen van a cicáknak 9 életük, szívós kis állatkák.

Egyébként a mi cicánk is rágcsált sárkányfát, és arról is olvasom, hogy enyhén mérgező. Szerencsére még most 12 évesen is nagyon jó egészségnek örvend. :)

De ha most új növényeket szerzek be a lakásfelújítás során kipusztultak helyett, igyekszem rá tekintettel lenni, és cicabarát virágokat összeválogatni. :)

2021. okt. 22. 11:55
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 2 benti, én nem mertem megkickáztatni az aloét bentre, ezért raktam ki őket a kertbe. De a franc se gondolta, hogy a szomszéd macskája lezabálja azt is. Mindenesetre neki nem lett baja, de én azért nem kísérleteznék.


Az aloe vera egyébként emberre is mérgező 5 éves koráig, utána lehet enni/inni.

2021. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha nem nagyon vadász/ravasz akkor nem.
2021. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Haworthia szerintem van az Ikeában is amúgy.
2021. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, nem vettem észre az utolsó bejegyzésed kérdező, bocsi.
2021. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Csak nem kitakarta egy hirdetés. Nekem néha frankón egy hozzászólást kitakar egy hirdetés.
2021. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

17-es

Sajnálatos módon Debrecenben nincs Ikea. :(

2021. okt. 23. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!